Kiedy Zarząd Zieleni weźmie się za warszawskie parki? (ZDJĘCIA)

O skandalicznym stanie naszych warszawskich parków Portal Warszawski pisze od zawsze! W mieście stołecznym parki położone w centrum miasta (np. Ogród Saski), na Pradze (Park Skaryszewski) i na Mokotowie (Morskie Oko) wołają (ich stan) o pomstę do samego Nieba!

Ponad rok temu powstała szumna instytucja zwana Zarząd Zieleni Miejskiej (Zieleń Warszawska), która miała zmienić oblicze naszych parków. Nic z tego, w tej kwestii nie ma poprawy a jest coraz gorzej!

Cytujemy naszą koleżankę, założyciela Kolekcjonerzy Czasu

„Przechodzę tędy codziennie, na spacer, na zakupy, na Pragę, na przełaj, na piechotę i na inne „na”…
„Dawny zieleniec przy dzielnicowym Domu Kultury na Targówku, stanowiący otoczenie obecnego Teatru Rampa, powstał w latach 1961-1963, rozbudowywany od roku 1996.

W latach 2001-2002 przeprowadzono prace związane z modernizacją Parku Wiecha. Przebudowano oś teatru Rampa, wprowadzając elementy małej architektury ogrodowej – pergole, granitowe kwietniki, fontanny, schody ogrodowe, zegar słoneczny, ozdobne ławki i latarnie, a także ozdobną nawierzchnię.” Tak możemy przeczytać o Skwerze „Wiecha” na stronie Zielona Warszawa, a co zobaczymy w rzeczywistości? Zaniedbany park, z zaniedbanymi i brudnymi fontannami, wybrakowanymi ławkami, zniszczonym oświetleniem i koszami na śmieci. Można też znaleźć dziurę w chodniku i to nie jedną. Musi tak być?

    Czemu od dawna nie są przeprowadzane naprawy i konserwacje? To nie jest kwestia ostatniego tygodnia ale wielu miesięcy.
Urząd Dzielnicy Targówek i Zielona Warszawa czy tak musi być?”

Anna Straszyńska

No właśnie, czy tak musi być?

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski