17 marca w Warszawie rozpocznie się 28. edycja Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena

Już w najbliższą niedzielę, 17 marca w Warszawie rozpocznie się 28. edycja Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena, którego partnerem jest G City (dawniej Atrium European Real Estate). Celem tej kooperacji jest przede wszystkim propagowanie muzyki klasycznej wśród swoich społeczności oraz zapewnienie większej grupie odbiorców szerokiego dostępu do muzyki poważnej, która doskonale sprzyja rozwojowi wyobraźni, poprawie kreatywności i twórczym działaniom.

Inny patronat

Troska o środowisko naturalne, organizacja bezpłatnych badań zdrowotnych, patronat nad wydarzeniami czy współpraca z organizacjami kulturalnymi, zbiórki na cele charytatywne – to jedynie część przykładów inicjatyw wpisujących się w koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu praktykowanej przez G City Europe (dawniej Atrium European Real Estate). Dla marki zarządzającej siecią obiektów handlowych działania skoncentrowane wokół społeczności stanowią część przemyślanej i długotrwałej strategii.

Z początkiem 2024 roku do inicjatyw wspieranych przez G City Europe dołączyło Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena. Organizacja powołana została ponad dwie dekady temu w Krakowie przez Elżbietę Penderecką – polską działaczkę kulturalną, inicjatorkę festiwali, a także członkinię zarządów wielu prestiżowych, międzynarodowych fundacji muzycznych.

Stowarzyszenie zajmuje się organizacją Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena i Festiwalu Romantycznych Kompozycji, a także promocją muzyki klasycznej oraz prowadzeniem działalności wychowawczej i popularyzatorskiej w zakresie kultury.

W ramach współpracy G City planuje promocję wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie, ale także aktywne popularyzowanie muzyki klasycznej w swoich topowych obiektach handlowych. W warszawskich centrach należących do sieci, Promenadzie, Reducie, Atrium Targówek oraz we wrocławskiej Galerii Dominikańskiej, pojawią się specjalne punkty, przy których odwiedzający będą mogli zapoznać się z muzyką Beethovena w wykonaniu wybitnej orkiestry Polskiego Radia. Ponadto przez cały marzec, w Reducie, będzie można uczestniczyć w mini koncertach i zajęciach dla dzieci poświęconych właśnie muzyce klasycznej, a Promenada zaprasza na koncerty i spotkania dla szkół.

– Jesteśmy dumni z możliwości współpracy ze Stowarzyszeniem im. Ludwiga van Beethovena, a przede wszystkim z panią Elżbietą Penderecką, która w Polsce stała się prawdziwą ikoną wsparcia muzyki klasycznej. Jako marka staramy się zawsze mieć na uwadze wartości bliskie naszym klientom, najemcom i lokalnym społecznościom. Takie inicjatywy to także niezwykła szansa dla lokalnych szkół na spotkania z muzyką klasyczną w atrakcyjnej formie. Być może to zainspiruje młodzież do rozwijania szczególnych zainteresowań w tym kierunku. Naszym wspólnym celem jest popularyzowanie fenomenalnej muzyki klasycznej i zapewnienie szerokiego dostępu do wybitnych dzieł – mówi Małgorzata Komarczuk, Group Head of Marketing, G-City Europe.

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski