Lutowy kulig z Portalem Warszawskim. Karczew, Otwock i bunkry wojenne.

Jak co roku zapraszamy na nasz zimowy wyjazd, którego kulminacją będzie kulig okraszony ogniskiem z kiełbasami i nie tylko ?

       Zaczynamy od miejscowości Karczew, w której znajdują się bogate archiwalne zbiory jednego z największych polskich artystów Andriolliego. Zwiedzanie zaczynamy od pięknego kościoła projektu Jakuba Fontany, później zapoznamy się z historią Karczewa i jego cudów w pobliskiej plebani, gdzie znajduje się jedyne w swoim rodzaju muzeum ze skarbami z przeszłości, zbieranymi przez lokalnych kustoszów i miłośników Karczewa.

Co jeszcze zobaczymy?

– niestety tylko z zewnątrz, perłę architektoniczną Tylmana z Gameren, Pałac w Otwocku Wielkim, pałac marszałka Bielińskiego (tego od ul. Marszałkowskiej)

– Muzeum Kultury Otwocka

– bunkry z II wojny światowej w Dąbrowieckiej Górze

Na zakończenie dnia zapraszamy na wspaniały konny kulig, z ogniskiem i kiełbaskami w lasach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. A w bunkrach powitają nas i oprowadzą pasjonaci z grupy rekonstrukcyjnej, którzy dbają o autentyczne wyposażenie tego miejsca.

Data wyjazdu:

17.02.2019 roku (niedziele)

Miejsce Wyjazdu: Plac Bankowy

Godzina: 08.30 Czas trwania wycieczki: ok. 8 h

Koszt: 120 PLN/1 os. (cena obejmuje transport, kulig, całodniowe ubezpieczenie, prowizje przewodnicką, ale nie obejmuje cen za obiad w ciągu dnia, i wejścia do muzeum w Otwocku).

Czas zapisów i wpłat; do 14.02.2019 roku.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Szczegóły dotyczące rezerwacji, płatności itd prosimy kierować na maila;
portal.warszawski@gmail.com lub kontakt@portalwarszawski.com.pl

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski