Dzika Wisła – spacer ornitologiczno – historyczny z Portalem Warszawskim

      Portal Warszawski i Super Express zapraszają wszystkich mieszkańców Warszawy na niezwykły i  darmowy spacer. Tym razem będzie to spacer ornitologiczno – historyczny wzdłuż Wisły!

 Wycieczka będzie doskonałą okazją do interesujących obserwacji ornitologicznych. Bo Wisła, to nie tylko mewy, rybitwy i kaczki. Dolina Wisły jest największym korytarzem migracyjnym w kraju. A wrzesień w świecie ptaków to czas wielkiej migracji. Nad naszymi głowami będą przemieszczać się setki ptaków. Część z nich, jako miejsce odpoczynku wybierze dolinę Wisłę. Jeśli dopisze nam pogoda, będziemy mogli się im przyjrzeć z bardzo bliska!

     Wyruszamy spod Muzeum Sztuki Nowoczesnej o 5.45 przy  Bulwarach Wiślanych ruszymy na północ, do mostu Kierbedzia. Z mostu, w poszukiwaniu ptaków wodnych przejrzymy lustro wody. Po zejściu z mostu zanurzymy się w las łęgowy. Tu na pograniczu wody i lądu poznamy największe walory ornitologiczne Wisły- ostatniej dużej, dzikiej rzeki Europy. Wycieczkę skończymy w okolicach mostu Poniatowskiego.

Spacer poprowadzą Marcin Siuchno, ornitolog, społecznik działający na rzecz ochrony zwierząt i Daniel Echaust, licencjonowany przewodnik miejski, Społeczny Opiekun Zabytków.

Do zobaczenia 9 września, godz. 5:45

Serdecznie zapraszamy

Portal Warszawski i Super Express

zdj. fotoplatforma.pl

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski