Czy w Forcie Śliwickiego powstanie Narodowe Muzeum Przyrodnicze?

     „O stworzenie tej placówki walczy grupa naukowców i pasjonatów, do których ostatnio dołączył burmistrz Pragi Północ. – Wspólnie staramy się przekonać rząd, że takie muzeum jest konieczne” – mówił ponad rok temu w Polskim Radio  dr hab. Tomasz Sulej.

„Pracownik Instytutu Paleobiologii PAN i kierownik Muzeum Ewolucji podkreślił, że Warszawa jest jedyną stolicą dużego kraju europejskiego, w której nie ma muzeum przyrodniczego z prawdziwego zdarzenia.”

Parę dni temu Wojciech Zabłocki, burmistrz Pragi Północ poinformował wrócił do tematu; „8-9 czerwca w ramach porozumienia z Politechniką Warszawską odbyła się konferencja naukowa IBA Warszawa 2030 – rewitalizacja Pragi. Zespół polsko-niemieckich ekspertów i studentów kierunku gospodarka przestrzenna zaprezentowali wstępne koncepcje na rozwoju Pragi. Podczas konferencji odbyła się premiera prac studentów PW nad koncepcją architektoniczną Narodowego Muzeum Przyrodniczego, którego jestem pomysłodawcą.”

Zespół polsko-niemieckich ekspertów i studentów kierunku gospodarka przestrzenna w piątek 8 czerwca podczas konferencji „IBA Warszawa 2030: Inicjuj Badaj Aktywizuj” zaprezentował koncepcję rewitalizacji Pragi. Wydarzenie miało na celu wskazanie problemów oraz rozwiązań dla prawobrzeżnej Warszawy, które mogą uatrakcyjnić przestrzeń i życie społeczne w tym miejscu. Efekty IBA zostały z sukcesem wdrożone już w takich miastach jak Berlin i Hamburg czy regionach jak dolina rzeki Emsher. Teraz czas na Warszawę.

za; https://www.facebook.com/burmistrzZablocki/posts/1823868574341352

Nam ten pomysł nam się podoba, ale pytanie kiedy owo Muzeum powstanie?

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski