Ulica Narbutta – perła w koronie na Starym Mokotowie! Spacer.

    Cztery lata temu Portal Warszawski jako pierwszy opracował autorski spacer po jednej z najpiękniejszych ulic Starego Mokotowa – ulicy Narbutta. Cieszy nas to, że inni go kopiują, gorzej, że robią to nieudolnie 🙂

    Do opracowania spaceru zainspirowała nas piękna książka „Opium Życia” Ireny Krzywickiej, która dokładnie opisała życie niezwykłej, skandalizującej (jak na owe II RP czasy) Marii Morskiej, która była jedną z mieszkanek ulicy Narbutta. Tam mieszkała ze swoim mężem, matematykiem, lekarzem Knasterem, wielkim introwertykiem. Kiedy ta kochała balować po warszawskich knajpach z Iwaszkiewiczem i jego żoną…..on wymyślał wzory matematyczne. Małżeństwo to żyło w pewnym momencie w istnym trójkącie, jeśli nie czworokącie!

Jan Wedel to kolejny mieszkaniec owej ulicy, rodzina Hiszpańskich…i tak dalej i tak dalej. Nie wspominając o perłach przedwojennej warszawskiej architektury.

Ta ulica była jednym z naszych najlepszych i najważniejszych odkryć, tym bardziej, że sami wciąż uzupełniamy spacery po Narbutta nowymi historiami.

Kochamy tę ulicę, i dlatego po raz kolejny zapraszamy Was wszystkich serdecznie na spacer po pięknym Starym Mokotowie, a dokładnie po ulicy Narbutta.

więcej tu; https://www.facebook.com/events/2209153165777804/

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski