[LEKTURA OBOWIĄZKOWA] Oto 10 negatywnych skutków wprowadzenia Tempo 30. Jeden gorszy od drugiego

O tempo 30 już pisaliśmy, ale warto zadać pytanie czy ZDM poinformował mieszkańców w ramach konsultacji,  jakie negatywne skutki idą za wprowadzeniem tego rozwiązania?

A oto niektóre z nich

– esowanie, czyli wstawianie barier blokujących ruch raz z jednej a innym razem z drugiej strony. Celem jest oczywiście tworzenie kolizji, omijających przeszkody, jadących chwilowo 'pod prąd’ samochodów.

likwidacja dróg z pierwszeństwem i podporządkowanych, aby znowu – tworzyć kolizyjne skrzyżowania równorzędne.

instalacja progów zwalniających, aby niszczyć zawieszenie w samochodach oraz psuć komfort mieszkańców mających te progi pod oknem.

zamiana infrastruktury drogowej służącej wszystkim, w infrastrukturę wyłącznie rowerową.

niebezpieczne łączenie ruchu typu „małe dzieci na hulajnogach i rowerach”, bez znajomości PoRD, z ruchem samochodowym.

Cel powyższych rozwiązań i samej strefy, jest dokładnie przeciwny do przedstawianego. Strefa oznacza:

– kolizyjność ruchu,

– mieszanie uczestników niechronionych z chronionymi,

– odwracanie skupienia kierowców od innych, zwłaszcza niechronionych uczestników ruchu a wymuszanie koncentracji „w którą barierkę czy słup nie uderzyć”,

– hałas i pogorszenie jakości powietrza

– przeładowanie oznakowania.

Portal Warszawski

 

Portal Warszawski

Wspieraj niezależne warszawskie media.

Dzięki Tobie możemy pełnić naszą misję

Konto do wpłat: 61102049000000890231388541

w tytule wpłat: Darowizna

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły