Miasto obniża opłaty za komunikację miejską! Kilkaset złotych mniej!

     W czwartek, 24 maja radni przyjęli uchwałę zmieniającą zakres obowiązywania biletów warszawiaka i młodego warszawiaka. Od 1 września br. nie będzie już podziału na bilety ważne tylko w 1. czy w 2. strefie biletowej.

Taryfa zostanie uproszczona i znajdą się w niej tylko bilety ważne w obu strefach: 30-dniowy normalny imienny w cenie 98 zł oraz bilet 90-dniowy normalny imienny w cenie 250 zł.

    Zaoszczędzą na tym osoby rozliczające się z podatków w stolicy. Dotychczas za bilet warszawiaka ważny w obu strefach trzeba było zapłacić odpowiednio 166 zł (bilet 30-dniowy normalny) lub 406 zł (90-dniowy normalny). Teraz podróż w obu strefach będzie tańsza o kilkaset złotych rocznie, np. w portfelu pasażera korzystającego z biletów miesięcznych pozostanie aż 816 zł.

W ramach Biletu warszawiaka ważnego w obu strefach będzie można pojechać Warszawskim Transportem Publicznym na weekendową wycieczkę i zobaczyć np. świdermajery w Józefowie, tężnie w Konstancinie-Jeziornie, wypocząć nad Zalewem Zegrzyńskim, cieszyć się zielenią Lasu Choszczówki lub Puszczy Kampinoskiej, czy wsiąść w Piasecznie do kolejki wąskotorowej. Dzięki tej zmianie tańszy będzie także dojazd na Cmentarz Południowy.

Przypomnijmy. Bilet warszawiaka przysługuje mieszkańcom Warszawy, którzy mieszkają i rozliczają się z podatku dochodowego od osób fizycznych w jednym ze stołecznych urzędów skarbowych. Do korzystania z tańszych biletów uprawnia tzw. e-hologram. Pierwszy raz można go zakodować na karcie miejskiej wyłącznie w wybranym Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM lub Wydziale Obsługi Mieszkańców. Wystarczy złożyć wniosek i jeden z dokumentów:

W stolicy e-hologramy ma już ponad 373 tys. osób.

za; Warszawa w Pigułce

Wspieraj niezależne warszawskie media.

Dzięki Tobie możemy pełnić naszą misję

Konto do wpłat: 61102049000000890231388541

w tytule wpłat: Darowizna

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły