Ogrody Muzeum Łazienki Królewskie pozostaną zamknięte do odwołania

Ze względów bezpieczeństwa zabytkowe ogrody Muzeum Łazienki Królewskie pozostaną zamknięte do odwołania. Decyzja w tej sprawie zapadała po konsultacji z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Naszym gościom dziękujemy za wsparcie i zrozumienie

Pracownicy Muzeum robią wszystko, by po intensywnej burzy jak najszybciej udostępnić zwiedzającym zabytkowe ogrody. Przy niespotykanej dotąd skali zniszczeń (kilkadziesiąt wykrotów i złomów) jest to jednak proces długotrwały. W poniedziałek i w kolejnych dniach pracownicy Muzeum będą kontynuować prace porządkowe oraz konsultacje i uzgodnienia z odpowiednimi służbami.

Zabytkowe ogrody pozostaną zamknięte do czasu, aż będzie można zapewnić bezpieczeństwo zwiedzającym. Informacja o ich ponownym otwarciu zostanie podana na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Muzeum.

Naszym gościom dziękujemy za wsparcie i zrozumienie. W ostatnich dniach jest to szczególnie cenne, a Łazienki Królewskie bez zwiedzających nie są tak samo zachwycające.

Portal Warszawski. O krok do przodu

Wspieraj niezależne warszawskie media.

Dzięki Tobie możemy pełnić naszą misję

Konto do wpłat: 61102049000000890231388541

w tytule wpłat: Darowizna

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły