WYJAŚNIAMY: SKĄD SIĘ WZIĘŁY POTĘŻNE KOSZTY WARSZAWSKIEJ KŁADKI!

Po opublikowaniu naszego artykułu gdzie porównujemy kładkę i most nad Narwią zalał nas atak chamstwa i prostactwa.  Bardzo nieznaczny, ale wyborcy uśmiechniętego prezydenta Warszawy dali znak, że są w dobrej sowieckiej formie i wiara w jego cudotwórcze moce jest na równi tej samej obsesji co wyborców PiSu, którzy uważają Jarka za zbawiciela narodu! Każda obsesja jest po prostu destrukcyjna. Autorzy tych wypocin wyzywający nas od pisdzielców (wyżyny intelektu) są przez nas automatycznie blokowani, bo nie umieją rozmawiać. Ale jest gorzej. Nie pojmują PROSTYCH FAKTÓW i nie dociera do nich, że cena kładki nie jest normalna. Zatem wyjaśniamy!

WYJAŚNIAMY

Cena nie ma nic wspólnego z umiejscowieniem, wynika z przetargu i tak zwanych nieprzewidzianych kosztów!. Chociaż wielu wykonawców bierze poprawkę na specyfikę inwestora i zwiększa cenę. Cena wynika też z ilości podpór w nurcie. To są zawsze zwiększone koszty. Należy pamiętać, że to miasto wybrało takie rozwiązanie i dlatego cena poszła w górę. Pytanie czy musiało? Nie! Należy zwrócić przede wszystkim uwagę na BARDZO DUŻĄ cenę projektu za ten obiekt, jaką dała firma projektowa. Można odnieść wrażenie, że konkurs był rozwiązany jeszcze przed ogłoszeniem wyników…co również jest przedmiotem naszego dziennikarskiego śledztwa, tym bardziej  że ta sama firma wykonywała projekt trasy mostu Północnego obecnie M. C. Skłodowskiej. I jak to opiszemy, może być bardzo ciekawie.

Warto też zwrócić uwagę, że byliśmy cały czas na bieżąco z tą inwestycją i pisaliśmy o sztucznym podnoszeniu ceny, w przeciwieństwie do innych stołecznych mediów i aktywistów miejskich, którzy tę kładkę lobbowali! Jeśli ktoś uważa, że można w biały dzień okradać ludzi to znaczy, że coś niedobrego dzieje się z naszym społeczeństwem. I nie ma tu znaczenia partyjna przynależność.

Odpowiadając na zarzuty dlaczego nie zgłosimy tego do prokuratury? Kiedy ZDM w końcu prześle nam dokumenty, o które prosimy od miesięcy, i poznamy wszystkie dane – i okażą się zgodne z naszymi przewidywaniami – sprawa zostanie zgłoszona do odpowiednich organów.

I ostrzegamy! Wszelkie znieważanie i prostackie uagi pod naszym adresem spotka się z natychmiastową  reakcją! Może wtedy nauczycie się kulturalnie rozmawiać!

Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski