[NASZ NEWS] Są pierwsze koszty zniszczeń Syrenki po akcji „Ostatniego Pokolenia”. Kogo jednak miasto obciąży wszystkimi kosztami?

Pamiętacie skandaliczny atak tzw. aktywistek na warszawską Syrenkę 8 marca? W tej sprawie spytałem warszawski Ratusz o koszty czyszczenia i czy będą podjęte wobec sprawczyń tego chuligańskiego aktu działania zmierzające do przynajmniej obciążenia ich kosztami wykonanych napraw – poinformował Sławomir Potapowicz. Przypomnijmy, że Portal Warszawski jako jedyna redakcja interesuje się tematem i go kontroluje.

8 marca 2024 roku

Ten dzień zapamiętamy długo bo wtedy po raz pierwszy ujawniło się de facto Ostatnie Pokolenie, niemiecka organizacja klimatystów, delikatnie rzecz ujmując. Ani radny Szyszko, ani nasza redakcja nie otrzymała jak na razie informacji, ale otrzymał ją Pan Sławomir Potapowicz, Wiceprzewodniczący Rady Warszawy.

Z odpowiedzi prezydenta Rafała Trzaskowskiego, a do udzielenia której upoważnił Panią Ewę Grupińską wynika, że na dzisiaj koszty zniszczeń to 5 000 PLN. Okazuje się, że sprawa została zgłoszona do Prokuratury a wszystkie koszty poznamy po wycenie napraw konserwatorskich.

KOMENTARZ

Po pierwsze Panu Wiceprzewodniczącemu Sławomirowi Potapowiczowi należą się słowa uznania i podziękowania, że wyegzekwował (z wiadomych względów)  od miasta jasną, czytelną odpowiedź, i że jest tematem zainteresowany. Ale to nie wszystko.

W związku z podanymi publicznie kosztami plus kosztami, które wzrosną należy rozumieć, że nie jest to wielka suma pieniędzy, karnie zostaną nią obciążeni aktywiści z Ostatniego Pokolenia. Nieuczciwe byłoby gdyby za ten odruch wandalizmu mieli płacić warszawiacy.

 


 


 

Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski