[NASZ NEWS] Do końca 2025 roku ratusz ma odstrzelić pół tysiąca loch z młodymi! Czy celebryci wystąpią przeciwko Trzaskowskiemu?

Jest rok 2019. Minister Środowiska w 2019 roku podejmuje decyzję o odstrzeleniu 210 tys na terenie Warszawy i wokół niej. Było to też związane z covidem. W emocjonalnym Maja Ostaszewska wpisie w mediach społecznościowych sugerowała, że rozporządzeniu „wyjątkowo sprzeciwiają się sami myśliwi”, a naukowcy uważają, „że odstrzał nie tylko nie zatrzyma wirusa, ale wręcz może go rozprzestrzenić. Aktorka stwierdziła również, że „to nie dzikie zwierzęta, tylko człowiek jest za niego odpowiedzialny”.

Locha z młodymi – odłowienie z uśmierceniem

W ramach Decyzją Prezydenta m. st. Warszawy nr 203/OŚ/2024 z dnia 10 maja 2024 r. o odłowie z uśmierceniem do 500 dzików na terenie stolicy do 31.12.2025 roku tak brzmi oficjalny komunikat, który właśnie do dziś miał być skrzętnie ukrywany. 

Wiadomość tę dostaliśmy od jednego z naszych informatorów, który potwierdził, że do końca roku 2025 miasto ma zabić dziki, z uwzględnieniem loch z młodymi, tym bardziej że do dzisiaj dokonano redukcji już 8 dzików.

  

Komentarz

Nie możemy dopuścić do rzezi – biła na alarm Maja Ostaszewska. Aktorka, znana również z walki o prawa zwierząt, zwróciła się z prośbą do czytelników o podpisanie apelu w obronie dzików. Warto przypomnieć, że to druga decyzja o zabiciu dzików na terenie Warszawy. Pierwszy odstrzał odbył się pod koniec 2023 roku, a do końca 2025 roku kolejne pół tysiąca – czyli zarządzeniem podpisanym przez Trzaskowskiego życie straci 750 dzików czy Maja Ostaszewska i inni celebryci wraz z aktywistami i tak zwanymi wolnymi mediami wyjdą na ulicę protestować przeciwko prezydentowi Warszawy i jego decyzji??

 


 

 

 

 


 

 

Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski