[NASZ NEWS] Czy drzewa z ul. Chmielnej pójdą niedługo do wycinki? Brakuje bardzo ważnego elementu

Parę dni opublikowaliśmy zdjęcia z ul. Chmielnej, która według ratusza,  przechodzi metamorfozę. Inwestorem wszystkich robót jest oczywiście Zarząd Dróg Miejskich. Wszystko wskazuje na to, że to co widzimy to wizerunkowe oszustwo.

Nie ma przyłączy

Wczoraj skontaktowali się z nami mieszkańcy ulicy Chmielnej i powiedzieli, że wszystko to jest oszustwem. Okazuje się bowiem, że wszystkie drzewa niedługo mogą pójść do wycinki a ulicę czeka ponowny remont. Mieszkańcy Chmielnej alarmują i mówią, że projekt rewitalizacji nie przewiduje modernizacji i budowy przyłączy.

KOMENTARZ

Swojego czasu w Warszawie istniała instytucja pod tytułem Biuro Koordynacji, które koordynowało wszystkie  inwestycje i tym samym eliminowało powstawanie takich sytuacji. Niestety, dawno jej nie ma co skutkuje nieprawdopodobną ilością bubli i marnotrawieniem naszych pieniędzy. Ta sytuacja jest bardzo na rękę Łukaszowi „Niech Płacą” Puchalskiemu, gdyż przy budowie ścieżek rowerowych nie musi z nikim uzgadniać ich przebiegu i czasu wykonania.

Jesteśmy ciekawi dlaczego w ramach prowadzonej inwestycji nie wykonano projektu i przyłączy do budynków przy ul. Chmielnej? Jeśli jest to prawda, mamy do czynienia nie ze skandalem a jawnym pluciem w twarz warszawiakom, którzy jednak chyba to lubią, bo dwa miesiące temu zagłosowali za tą ekipą.

Wykonywany remont w razie jakiejkolwiek awarii starych przyłączy spowoduje konieczność zniszczenia powstałej już infrastruktury za dziesiątki milionów złotych, dlatego też wystąpimy do ZDM o projekt budowlany i wykonawczy. A osoba, która klepnęła ten remont (w ramach obowiązków i kompetencji), czyli Marlena Happach zamiast pójść do ZOO, jak informowało miasto, dostała bardzo intratną państwową posadę w Narodowym Instytucie Dziedzictwa. Będzie dyrektorem tej instytucji.

Napisać chory kraj, chore miasto to nie napisać nic!

 Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski