W poniedziałek, w Warszawie rozpoczyna się proces K. Wojewódzkiego i J. Palikota

Fundacja Jana Śpiewaka będzie stroną w procesie karnym wytoczonym Januszowi Palikotowi, Kubie Wojewódzkiemu i Tomaszowi Czechowskiemu za promowanie mocnego alkoholu w social media. – Będziemy wnioskować o maksymalna karę 500 tysięcy grzywny, przepadek mienia zarobionego na przestępstwie – zapowiada Śpiewak.

O co chodzi?

Prokuratura Rejonowa w Warszawie postawiła Januszowi Palikotowi, Kubie Wojewódzkiemu i Tomaszowi Czechowskiemu zarzuty, że naruszyli przepisy, reklamując w internecie mocny alkohol (m.in. wódki produkowane przez Manufakturę Piwa Wódki i Wina, w której Palikot jest prezesem i głównym akcjonariuszem, Wojewódzki ma mniejszościowy pakiet, a Czechowski do niedawna był w zarządzie).

W poniedziałek o 10.00 w Warszawie zacznie się długo oczekiwany proces Wojewódzkiego i @Palikot_Janusz
oskarżonych i skazanych zaocznie za nielegalne reklamy alkoholu. To pokłosie mojego zawiadomienia. Nasza fundacja uczestniczy w tym procesie. Będziemy domagać się maksymalnych kar i przepadku mienia zarobionego na reklamach.

W opinii biegłego reklamy były wyjątkowo perfidne – kierowano jest do bardzo młodych wręcz nieletnich osób. Upadli celebryci nie zawahają się przed niczym, żeby zdobyć kolejne miliony. – poinformował Śpiewak.

 

 

Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski