Obrazek z wiecu Tuska: „Uśmiechnięta Polska tym razem obdarowała nas nie tylko uśmiechem, ale i przemocą”

Donald Tusk ma poprzeć decyzję o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego między Łodzią a Warszawą – wynika z informacji „Pulsu Biznesu”. Premier ma ogłosić swoją decyzję najpóźniej dzisiaj, 5 czerwca. Projekt budowy CPK od początku budził ogromne kontrowersje. Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej przekonywali, że wyliczenia i szacunki PiS są nierealistyczne, a sam pomysł to „gigantomania”. W trakcie kampanii wyborczej obiecywano całkowite zamknięcie projektu, tłumacząc, że jest wynikiem „megalomanii” i „nie ma szans na jego realizację”. Być może stąd taki szał wśród jednego z wyborców Tuska, który rzucił się wczoraj na zwolennika jej budowy w trakcie wiecu, który okazał się jedną wielką klapą.

Uśmiechnięta Polska tym razem obdarowała nas nie tylko uśmiechem, ale i przemocą

Wtorek, 4 czerwca. Stoimy Dla CPK na Wiecu Tuska w Warszawie. Poszliśmy, aby pokazać Premierowi, – że domagamy się budowy CPK – że jest to dla nas ważne. Wraz z Mateuszem  mieliśmy ze sobą dokładnie te same transparenty, które codziennie są przed Sejmem – #TakDlaCPK oraz #StoimyDlaCPK Uśmiechnięta Polska tym razem obdarowała nas nie tylko uśmiechem, ale i przemocą – nasze pokojowe, rozwojowe hasła na tyle rozsierdziły ludzi, że po ok. 10 minutach postanowili działać i siłą zniszczyć nasze transparenty, przy jednoczesnym wyzywaniu nas od idiotów, kacapów czy agentów rosyjskich – a wszystko to w czasie słów Premiera o walce z agenturą rosyjską w politycepisze Pan Adam Czarnecki, wielki propagator budowy tego jakże potrzebnego portu.

Myślałem nad tym, aby wstawić film z całego zdarzenia, acz nie wstawię – bo to nie jest wina tych ludzi, a polityków, obojętne z której strony, którzy doprowadzili do tego, że pokojowe hasła #TakDlaCPK wywołują tyle emocji i pchają ludzi do przemocy. Wojna Polsko-Polska musi się skończyć. Głęboko wierzę, że skończy ją projekt #TakDlaCPK, #TakDlaRozwoju. A wiarę mą budują min. słowa młodego działacza KO który nie tylko przyszedł mi z pomocą, ale po całym wiecu znalazł mnie i wyraził swój sprzeciw wobec tej agresji, a jednocześnie zapewnił o swoim dużym poparciu dla moich działań pod Sejmem w ramach #StoimyDlaCPK, jak i dla całego #TakDlaCPKpodsumowuje Czarnecki.

 


 

 

 

Co trzeba mieć w głowie, żeby z pięściami rzucić się na chłopaka z tabliczką #TAKdlaCPK? Dzięki usilnym staraniom polityków z obu stron barykady na przestrzeni ostatnich 20 lat, ludzie mają nienawiścią partyjną zaczadzone umysły. To się musi skończyć.napisał Maciej Wilk.

 

 


 

No i być może Pan Adam i zwolennicy się doczekają

W największych mediach toczyły się debaty na temat lotniska w Baranowie, który miałoby stać się międzynarodowym hubem i wizytówką Polski. Większość Polaków mówiła tej inwestycji „tak”, coraz śmielej „za” wypowiadali się też członkowie koalicji, na czele z Szymonem Hołownią. To miało  dać na ogół nieugiętemu Tuskowi i spółce do myślenia. Najnowsze, nieoficjalne szacunki zakładają, że jeśli Tusk da projektowi zielone światło, pierwsi pasażerowie będą mogli skorzystać z CPK najwcześniej w 2032 roku. A wszystko wskazuje na to, że da. Jak wynika z informacji „Pulsu Biznesu”, decyzja została już podjęta, a jej ogłoszenie nastąpi jeszcze w środę. Premier ma wtedy podać szczegóły operacyjne i przekazać szacunkowe daty. Obecnie mówi się o „widełkach” pomiędzy 2032 a 2035 rokiem.

Oby tylko to nie okazał się przedwyborczy blef. Być może po wyborach dowiemy się, że jednak pieniędzy nie ma i nie będzie.

Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski