Czy Minister A. Dziemianowicz – Bąk będzie oficjalnie grabarzem dobrego okresu na rynku pracy w Polsce?

Agnieszka Dziemianowicz – Bąk to minister rodziny, pracy i polityki społecznej w trzecim rządzie Donalda Tuska. Jej pomysły ekonomiczne zaskakują, i to nawet ludzi w jej partii. Pani Dziemianowicz – Bąk dość mocno forsuje pomysł stałego sprzężenia minimalnej ze średnią.

Czeka nas masowe bezrobocie?

Wszyscy widzimy masowe ucieczki zakładów pracy z Polski. Fabryki zwijają się w tempie porównywalnym ze zwijaniem fabryk za Ural w 1941 przez ZSRR. Czasami między decyzją o relokacji a zakończeniem procesu przeniesienia do Rumunii mijają ledwie… 3 miesiące.

Co jest przyczyną? Polka galopka pensji minimalnej. Koszty pracy w Polsce wzrosły o 40% w parę lat. I gdzie jak gdzie ale w tego typu zakładach to bardzo wyraźna różnica. Co będzie efektem? Niestety – nie dobrobyt i bogactwo klasy pracującej a…. bezrobocie. Jeśli Agnieszka Dziemianowicz – Bąk przeforsuje swój pomysł stałego sprzężenia minimalnej ze średnią to całe zjawisko dostanie trybu turbo a pani minister oficjalnie będzie grabarzem dobrego okresu na rynku pracy w Polsce.

 

 

 

za; Jakub Dobromilski

Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski