Posłanka Matysiak mówi nam „WYRZEKNIJ SIĘ SAMOCHODU”. Ciekawe kiedy była w swoim okręgu wyborczym?

Jeden z naszych redaktorów, który robi sobie objazd Po Polsce (Boże Ciało) jest właśnie w okręgu posłanki Lewicy, Pani Pauliny Matysiak, tej samej, która codziennie wrzuca na swój profil zdjęcia z pociągów, dworców PKP, PKS, i która chce abyśmy przerzucili się na tak zwaną komunikację publiczną. Mowa o okręgu Kutnowskim od Łowicza przez Kutno, Sieradz, Zduńską Wolę, bodajże do Wielunia. Niech Pani Matysiak powie „lokalsom” tam mieszkających, żeby porzucili samochody…

Wyrzeknij się samochodu w Zduńskiej Woli

Komunikacja w małych miastach powiatowych jest niestety wciąż na fatalnym poziomie (swoją drogą co PiS robił przez 8 lat???) , a autobusy jeżdzące ze Zduńskiej Woli czy Zelowa niestety ale nie pozwalają się wydostać do większego miasta na przykład już po godzinie 20-ej. Strach pomyśleć, o której ostatni autobus wraca np. do takiego Zelowa. Jedyną szansą jest ŁA 1.

 

 

 

 

KOMENTARZ

Idąc tokiem rozumowania Lewicy, aktywu i innych inżynierów społecznych pozbawmy teraz tych ludzi aut i innych form poruszania się i skażmy ich na tzw. zbiorkom (sowiecka etymologia). Może być problem, i to duży! Z Zelowa nie wyjedziesz po godzinie 20- ej bo nie ma czym, to samo z pociągami. A najbliższym miastem, w którym jest na przykład szpital wojewódzki, jest Bełchatów. Jak dobrze pójdzie w ciągu 2 h się do niego dostaniesz z żoną rodzącą dziecko albo z nagłym wypadkiem chirurgicznym….

Problem jest systemowy bo potrzeba po prostu prawdziwej rewolucji, na którą należałoby wyłożyć poteżną gotówkę. Tu jest potrzeba parę set, jeśli nie tysiące autobusów, które mogłyby skomunikować miasta, rozwijać je i dać szansę na godne życie ludziom mieszkających w tych jakże pięknych miastach. Dzięki takiej gotówce Paryż w latach 70 i 80-ych został połączony z miastami wielkości Zduńska Wola, i dzięki temu Francja jest genialnie skomunikowana.

Zatem proponujemy Pani Matysiak pojechać do Zelowa czy Zduńskiej Woli (własnego okręgu) stanąć na rynkach tych miast i wywiesić baner „Wyrzeknij się swojego samochodu”. Wróci Pani szybciej niż się to nam wydaje, ale przy takiej częstotliwości rozkładów jazdy musiałaby Pani zamienić się w Foresta…i zapewne nigdy więcej nie wracać do swoich rodzinnych stron.

A post wyborczy w kontekście Pani okręgu brzmi jak ponury żart….

 

 

Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski