[NASZ NEWS] Wolontariuszki „Palucha” usunięte ze współprowadzenia profilu Facebook

Po skandalicznych działaniach Koordynator ds. Zielonej Warszawy — Magdaleny Młochowskiej, która w porozumieniu z dyrektorką — Agnieszką Maciak, podjęła decyzję o wysłaniu uzbrojonej ochrony na wolontariuszy chcących zamanifestować swój sprzeciw wobec szkodliwych działań dyrekcji Palucha, jesteśmy świadkami kolejnych działań uderzających w dobro zwierząt – czytamy w mailu, który otrzymaliśmy na naszą skrzynkę.

Profil Facebook Schroniska na Paluchu został założony i prowadzony przez psich wolontariuszy wiele lat temu i z czasem stał się głównym profilem Schroniska na Paluchu

W niedzielę, w godzinach popołudniowych, decyzją dyrekcji kocie wolontariuszki utraciły dostęp do współtworzenia profilu Facebook „Schronisko na Paluchu”. Powody podjętej decyzji nie zostały wolontariuszkom przedstawione. Schronisko nie poinformowało ich również o usunięciu dostępów do profilu. Zablokowanie dostępów nastąpiło tuż po poparciu przez wolontariuszki manifestacji podczas Warszawskiego Dnia Zwierząt, który organizowany był tego samego dnia. Nie otrzymując od dyrekcji ani działu promocji wyjaśnień związanych z tą decyzją pomimo próśb, zakładamy, że została ona podjęta w odpowiedzi na wspomnianą manifestację.

– Profil Facebook Schroniska na Paluchu został założony i prowadzony przez psich wolontariuszy wiele lat temu i z czasem stał się głównym profilem Schroniska na Paluchu.

– Kocie wolontariuszki od 10 lat regularnie, co najmniej dwa razy dziennie publikowały na nim posty promujące koty do adopcji, dzięki czemu około 60 kotów każdego miesiąca miało szansę zaistnieć w świadomości odbiorców profilu schroniska.

– Posty te od zawsze stanowiły znaczną część promocji kotów do adopcji na profilu. Od momentu zmiany składu działu promocji, za kadencji obecnej dyrekcji, posty udostępniane przez kocie wolontariuszki stanowiły już jedyne źródło promocji kotów na profilu.

– Na działania na rzecz kocich podopiecznych na profilu schroniska kocie wolontariuszki poświęcały średnio 3-4 godziny dziennie, czyli około 90-120 godzin miesięcznie, w zależności od potrzeb.

Profil Schroniska na Paluchu ma największe zasięgi spośród wszystkich kont promujących koty i psy ze schroniska (144 tys. polubień i 154 tys. obserwujących), na które ciężko pracowało przez lata grono osób — psi i koci wolontariusze oraz poprzedni dział promocji.

Dzięki postom w pełni przygotowywanym i udostępnianym przez kocich wolontariuszy i aktywności odbiorców profilu, przez lata udało się znaleźć domy setkom kotów, często bardzo pilnym i chorym. Rezygnacja z dotychczasowych działań kocich wolontariuszy na profilu przy jednoczesnym braku działań utrzymujących promocję kotów na dotychczasowym poziomie, prowadzi do zmniejszenia świadomości społeczeństwa o kotach przebywających w schronisku. Brak planu na posty z uwzględnieniem najpilniejszych kotów czekających na dom (a kondycja kotów w schronisku jest dynamiczna i może ulec załamaniu z dnia na dzień) prowadzi do zmniejszenia ich szans na adopcję.

To wszystko dzieje się w momencie, gdy w schronisku zaczyna się szczyt kociego sezonu, kiedy liczba kotów przebywających w schronisku wynosi nawet i 250, a śmiertelność wśród kotów przebywających w schronisku znacznie wzrasta.

 Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski