Kolejna stara polska firma idzie do likwidacji!

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Strzelcach Opolskich wpłynęło trzy dni temu oficjalnie zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w Walcowni Rur Andrzej w Zawadzkiem, która jest częścią grupy Alchemia S.A.

Prawie 5, 5 tysiąca osób

Walcownia Rur „Andrzej” w Zawadzkiem produkowała od 1956 roku. Zarząd Alchemii S.A. podjął właśnie decyzję w sprawie rozpoczęcia procesu jej likwidacji. Zakład zatrudniający 430 osób jest największym lokalnym pracodawcą a w swojej branży prawdziwą perełką bo to właściwie jedyny w kraju producent stalowych rur gorącowalcowanych bez szwu z dolnego zakresu średnicowego od 21,3 mm do 114,3 mm.

Przyczyna likwidacji? „Wysokie koszty utrzymywania działalności produkcyjnej oddziału i przewidywany stały wzrost tych kosztów” prowadzące do „trwałej utraty zdolności konkurowania na rynku”.

Walcownia Rur „Andrzej” produkowała w najlepszych latach swojej działalności nawet 110 000 ton rur rocznie. Zakład w 1971 roku zatrudniał aż 5489 osób.

 

 

KOMENTARZ

Od lat powtarzamy, że żyjemy w dziwnych czasach. Polonista zajmuje się brd, socjolog miasta architekturą miasta a spec od robali mówi nam jak mamy żyć. Pani Matysiak, lepiej po prostu milczeć niż narażać się na śmieszność.
Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski