Gratulacje! Ochota w gronie najlepszych gmin w Polsce i najbardziej przyjazna dzielnica dla przedsiębiorców!

Warszawska Ochota znalazła się na 9 miejscu spośród 728 gmin. Ochota trzeci raz z rzędu otrzymała tytuł Gmina na 5! oraz wyróżnienie Złota  Gmina na piątkę – Dobre praktyki w obsłudze przedsiębiorców.

Staramy się dostarczać Przedsiębiorcom usług, które najlepiej trafiają w Ich potrzeby

Pięknie dziękuję za to wyróżnienie i podziękowania składam przede wszystkim naszym Pracownikom obsługujących Przedsiębiorców
W dzisiejszym świecie naprawdę trzeba się napracować by być na rynku atrakcyjnym, konkurencyjnym i innowacyjnym. Trzeba mieć pomysł, chęci, dokładnie znać otoczenie, stale badać zmieniające się potrzeby, podążać za zmianami i oczekiwanimi Klientów, Mieszkańców I Przedsiębiorców.

Tak! Pękam.z dumy. Kolejny raz w anonimowym badaniu przeprowadzonym przez SGH doceniono nasze starania. Głównym celem badawczym była ocena jakości obsługi potencjalnych inwestorów oraz przedsiębiorców przez Urzędy jednostek samorządu terytorialnego na poziomie gminnym. Zbadano drogę elektroniczną tego kontaktu – komunikację jednostronną, czyli dostęp do informacji z wykorzystaniem Oficjalnej Witryny Internetowej (OWI) oraz komunikację dwustronną, czyli kontakt za pomocą poczty elektronicznej. Badania komunikacji dwustronnej zostały przeprowadzone w dwóch językach – polskim i angielskim. Tak. Zapowiedzieliśmy i zaplanowaliśmy wprowadzenia Nawigatora Przedsiębiorcy.  Udało się zrealizować to zadanie! Przedsiębiorcy przychodzący do naszego urzędu otrzymują solidne wsparcie na starcie! Ochota jest wielokulturowa a nasz Nawigator w mowie i piśmie odpowiada w języku angielskim. Jest osobą, która zbiera, analizuje i aktualizuje wszystkie przepisy. Precyzyjnie kierując osoby do poszczególnych urzędów z którymi współpracujemy. Nasi Przedsiębiorcy obsługiwani są też w języku włoskim – czytamy na stronie Doroty Stegienki, Burmistrz Ochoty.

Staramy się stale podnosić nasze kompetencje i prowadzić takie działania, by Ochota była otwarta, nowoczesna, blisko ludzi i wspierająca tych, którzy pragną się rozwijać.  Dzisiaj kolejny raz w panelu dyskusyjnym miałam przyjemność podzielić się naszymi dobrymi praktykami z przedstawicielami gmin z całego kraju. Obecnie skupiamy się na skutecznej i efektywnej obsłudze i praktycznej pomocy potencjalnym oraz już działającym Przedsiębiorcom i Inwestorom działającym w każdej branży niezależnie od skali tej działalności.

 Zdecydowanie stawiamy na bezpośredni kontakt z tymi osobami, wiemy, że w ten sposób często ułatwiamy „wykonanie pierwszego kroku”, szczególnie osobom dopiero planującym rozpoczęcie własnego przedsięwzięcia gospodarczego i właśnie na tym założeniu opraliśmy, wdrożyliśmy i rozwijamy projekt „Nawigator Przedsiębiorcy”, który pomaga, nawiązuje relację z Przedsiębiorcą – stawiamy na długotrwałość takich relacji;  Mocno skupiamy się na obsłudze Przedsiębiorców obcojęzycznych, dlatego Nawigator posługuje się językiem angielskim.

 Na przestrzeni minionych kilku miesięcy zorganizowaliśmy (we współpracy z profesjonalnymi podmiotami zewnętrznymi) szkolenia dla Przedsiębiorców z zakresu zmian w prawie podatkowym (Krajowy System eFaktur – KseF) oraz w zakresie pozyskiwania finansowania działalności gospodarczej z Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego.  Zbieramy doświadczenia w tym zakresie i w najbliższej przyszłości planujemy poszerzanie naszej oferty takich wydarzeń, kierowanych szczególnie do Przedsiębiorców, gdyż cieszą się one Ich zainteresowaniem. Staramy się dostarczać Przedsiębiorcom usług, które najlepiej trafiają w Ich potrzeby.

Dziękuję wszystkim tym, którzy na co dzień dbają o wizerunek i markę naszego urzędu. Za to wyróżnienie szczególne podziękowania kieruję do Wydziału Działalności Gospodarczej i Zezwoleń. Nie spoczywamy na laurach , idziemy do przodu z otwartością do naszych Mieszkańców i Przedsiębiorców, bo przecież dla nich jesteśmy. Gratulacje dla wszystkich, którzy dzisiaj otrzymali wyróżnienie.

W badaniu miasta Stołecznego Warszawy Wydział Obsługi Mieszkańców na Ochocie był najlepszy.

Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski