„Przejazd Gagarina autobusem i autem po 7 rano jest koszmarem”. Co znowu poszło nie tak???

Wczoraj ruszyły tramwaje ulicą Gagarina, a dziś mieszkańcy Sielc i Dolnego Mokotowa alarmują, że w rannych godzinach ulica jest nieprzejezdna. Żółwim tempem w korku. Szybciej do Spacerowej tramwajem – czytamy na jednym z wpisów.

Głosy mieszkańców

Wszystkie komentarze pochodzą z jednej z sieleckich grup:

Brak lewoskrętu w Sobieskiego, jeden pas do jazdy na wprost i jeden do skrętu w prawo. Beznadzieja synchronizacja świateł

Jechałam przed 8 rano. Musiałam jechać do Puławskiej. Teraz jest masakra. Źle zsynchronizowane światła, jeden pas po górę.

Właśnie przejechałam tą trasą ok 10tej. Mocno słabo to wygląda. Strach pomyśleć o godzinach szczytu do Puławskiej trzeba się przebijać przez Spacerową lub przez Chełmską, Sobieskiego i Idzikowskiego. Ciekawe, która trasa jest szybsza, żeby dotrzeć w okolice Woronicza.

No a jak miało być lepiej, jak robili 2 lata wszystko co się dało, żeby było gorzej? Kiedyś 131 jechało się 12 minut na Dworzec, to musieli zrobić coś, żeby udowodnić, że tramwajem jest szybciej.

Potwierdzam, w takim czasie można było dojechać, podobnie jak na Nowy Świat autobusem 180. Do tego 167, który jechał od siekierek na Bemowo. Jak znam życie to teraz zabiorą tą linie, bo jest tramwaj. Może ktoś mądrzejszy się orientuję jaki był sens tej linii tramwajowej? Kilka lat budowy a teraz zakorkowane ulice.

Dokładnie, czasem zastanawiam się, czy obrońcy tego pomysłu tu mieszkali, jeździli wcześniej codziennie komunikacją a jeśli tak, czy na pewno mieli zegarki i oczy otwarte. Ale w sumie już zauważyłam dawno, że nie ma tu logiki ani dbałości o wszystkie grupy mieszkańców. Teraz są cudowni (rowerzyści), bohaterzy (jeżdżący nadal komunikacją, bez względu na nakazy noszenia masek, tlok, zmieniajace sie trasy, linie itp.) i czyste zło (kierowcy). Nieważne, że przeciętny mieszkaniec jest czasem w każdej z nich. Czasem mi się na chwilę uleje.

Dolna jest teraz ślepą ulicą . Wiec ruch przeszedł gdzie indziej.

Ale dlaczego? Przecież ludzie mieli przesiąść się z samochodów i autobusów w tramwaj, który miał rozładować korki. Nie przesiedli się?

Po jednym pasie na Spacerowej. Torowisko nie skończone na tym odcinku. A daj Pan spokój, to jest farsa.

Mówiąc kolokwialnie roztrzepane to jak jaja w torcie. Plac budowy z torowiskiem i tyle.


zdj. Pani Anny Chomiuk Żywalewskiej

KOMENTARZ

Powtórzmy to co napisał jeden z mieszkańców:  czasem zastanawiam się, czy obrońcy tego pomysłu tu mieszkali, jeździli wcześniej codziennie komunikacją a jeśli tak, czy na pewno mieli zegarki i oczy otwarte. Ale w sumie już zauważyłam dawno, że nie ma tu logiki ani dbałości o wszystkie grupy mieszkańców. Teraz są cudowni (rowerzyści), bohaterzy (jeżdżący nadal komunikacją, bez względu na nakazy noszenia masek, tłok, zmieniające się trasy, linie itp.) i czyste zło (kierowcy). Nieważne, że przeciętny mieszkaniec jest czasem w każdej z nich. Czasem mi się na chwilę uleje.
Za cały ten bałagan odpowiadają;  Łukasz „Niech Płacą” Puchalski i Thomas „niech Stoją” Dombi. W 100%!
Zrobiono de facto pół produkt z w dwoma przystankami tramwajowymi – bardzo ambitna trasa! Bardzo! Na miarę europejskiej metropolii! Jedynym bonusem jest idealny dojazd do Łazienek  i pod redakcję Wyborczej….Ostrzegamy – jeśli natychmiast nic się nie zmieni w ratuszu to tak samo będzie wyglądać trasa do Wilanowa, ale wtedy może dojść do istnej wojny domowej, bo tego warszawiacy już po prostu nie wytrzymają! Nawet najwięksi fani pana prezydenta Trzaskowskiego!
Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski