UEFA Super Cup 2024 Warsaw na PGE Narodowym!

Kolejna wielka impreza piłkarska w Polsce stała się faktem! Na posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA oficjalnie zatwierdzono kandydaturę PGE Narodowego w Warszawie jako miejsca rozegrania meczu o Superpuchar UEFA. Zwycięzca Ligi Mistrzów z triumfatorem Ligi Europy o prestiżowe trofeum w Polsce zawalczy w 2024 roku. Już jutro na konferencji prasowej Prezydent Rafał Trzaskowski opowie o przygotowaniach Warszawy do jednego z największych wydarzenia piłkarskich w Europie. A towarzyszyć nam będzie Puchar, który właśnie zawitał w Warszawie – napisała Renata Kaznowska.

Superpuchar UEFA 2024 to mecz piłki nożnej, który odbędzie się 14 sierpnia 2024 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie

Wezmą w nim udział zwycięzcy Ligi Mistrzów UEFA 2023–24 i Ligi Europy UEFA 2023–24. Stadion Narodowy w Warszawie został wybrany na gospodarza meczu na posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA w Limassol na Cyprze w dniu 26 września 2023 r. Stadion powstał na potrzeby turnieju UEFA Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie, gdzie odbyły się trzy mecze Grupy A, ćwierćfinał i półfinał. Od tego czasu był gospodarzem finału Ligi Europy UEFA 2015, a także zwykłym miejscem rozgrywania domowych meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej. Może pomieścić 58 580 kibiców

To dowód wielkiego zaufania, jakim obdarzyła nas UEFA. Jesteśmy dla całej społeczności piłkarskiej w Europie wiarygodnym i sprawdzonym partnerem. Bardzo się cieszymy, że w 2024 roku będziemy mogli zorganizować w Polsce kolejny finał jakże prestiżowych rozgrywek. Na starcie zwycięzcy Ligi Mistrzów z triumfatorem Ligi Europy będzie patrzył cały świat. To z pewnością wielki sukces polskiej federacji. Organizacja takich wydarzeń jest jednym z naszych celów, które konsekwentnie realizujemy powiedział Cezary Kulesza, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

 


 

Zostań naszym Patronem

Żeby trwać trzeba mieć finanse. My ich nie mamy, dlatego też jeśli chcesz abyśmy kontynuowali nasze dzieło, zostań naszym Patronem:

Każda wpłata bardzo cieszy, „Portal Warszawski. O krok do przodu” to jedyny na warszawskim rynku mediowym w pełni rzetelny i niezależny tytuł, który przede wszystkim dba o mieszkańców Warszawy. Ale to również tytuł, który nie dostaje żadnego finansowania z zewnątrz, dlatego też pokornie prosimy o hojność. Pomóż nam zmienić naszą sytuację, bo wciąż nasz portal ma bardzo skromną ilość Patronów i bardzo skromne środki finansowe.

– w ciągu 10 lat Portal Warszawski nigdy nikomu nie odmówił pomocy. Naszą zasadą jest działanie non profit. Teraz my potrzebujemy pomocy. Po prostu. Prosimy, bądźcie dla nas hojni.
– tym którzy nam pomogli, (podmioty, instytucje kulturalne, i osoby prywatne) i pomagają – kłaniamy się nisko!
– opis na co potrzebujemy pieniędzy – kliknij link w Patronite. Chcesz pomóc inaczej, daj znak.

– istnieje możliwość wpłat indywidualnych na nasze konto: 61102049000000890231388541

 

PATRONITE

 

 

Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski