54% Izraelczyków uważa, że Polacy są „DOKŁADNIE TAK SAMO JAK NIEMCY” odpowiedzialni za Holokaust

Uniwersytet Hebrajski opublikował niezwykle ciekawe i zatrważające badania. Kilka wniosków: 54% Izraelczyków uważa, że Polacy są „DOKŁADNIE TAK SAMO JAK NIEMCY” odpowiedzialni za Holokaust. 28% uznaje „częściową” odpowiedzialność Polaków, zaś 8% sądzi, że Polacy „też byli ofiarami”. Najwięcej mieszkańców Izraela uznaje Niemcy za „przyjaciela Izraela” (53%), następnie z dużą różnicą Wielka Brytania, Francja, Holandia i na końcu Polska (19%). Najbardziej antysemickim państwem (z 5 zbadanych) wg mieszkańców Izraela jest Francja, najmniej Niemcy. Polska pośrodku.

Według sondażu aż 72% Izraelczyków obwinia Polaków (wspólnie z Niemcami) za holokaust! A żydowsko-nazistowska kolaboracja była długo cenzurowana przez Żydów

 

Recenzja Jana Peczkisa książki: BETWEEN FRIENDS: THE CORRESPONDENCE OF HANNAH ARENDT AND MARY MCCARTHY 1949-1975, Zredagowanej przez Carol Brightman. 1995 (Harcourt Brace and Company, New York).

Niemiecka Żydówka Hannah Arendt obserwowała proces Adolfa Eichmanna w Izraelu i napisała o tym książkę w 1963 roku: Eichmann w Jerozolimie. Zwróciła w niej uwagę opinii publicznej na żydowską kolaborację z nazistami. Żydzi byli wściekli, a potężne organizacje żydowskie, takie jak ADL (Anti-Defamation League), rozpoczęły zdecydowaną kampanię, by ją oczernić.

Moja recenzja ogranicza się do tych fragmentów tekstu, które odnoszą się do tego, z czego Hannah Arendt jest najbardziej znana – jej odważnego stanowiska przeciwko potulnym zachowaniom Judenratów wobec nazistowskich władz niemieckich. Dlaczego jest to istotne? Żydzi próbują odwrócić prawdę o żydowsko-nazistowskiej kolaboracji, zrzucając winę na Polaków. Ostatnie badania izraelskiej opinii publicznej pokazują, że 72% izraelskich Żydów uważa, że to Polacy są współodpowiedzialni z Niemcami za Holokaust! (Lidor 2004). Jeśli to nie jest bigoteria, to co nią jest? [Lidor, Canaan. 2024. France Seen as More Anti-Semitic Than Poland in New Poll Among Israelis. The Times of Israel, May 4, 2024. https://timesofisrael.com/france-seen-as-more-antisemitic-than-poland-in-new-poll-among-israelis/ ]

ŻYDOWSKIE ORGANIZACJE PRÓBOWAŁY ZDYSKREDYTOWAĆ ARENDT ZA WSZELKĄ CENĘ. Gdy tylko Hannah Arendt zabrała głos, potężne organizacje żydowskie rzuciły się na nią. Brightman pisze: „Było to memorandum A.D.L. do biur regionalnych i komitetów krajowych wzywające B’nai B’rith do potępienia przedstawionego przez Arendt »żydowskiego udziału w nazistowskim holokauście«”. (p. 146). [Zwróćmy uwagę na małą literę oznaczającą Holokaust w tamtym czasie, podczas gdy komunizm [Communism] jest obecnie pisany przez małe „c”. Nie zastanawiam się dlaczego].
Redaktor Brightman opisuje cenzurę: „Pisząc do McCarthy’ego we wrześniu 1963 roku, wkrótce po tym, jak Liga Przeciwko Zniesławieniu [ADL] wysłała list do rabinów wzywający ich do głoszenia kazań przeciwko Eichmannowi w Jerozolimie w żydowski Nowy Rok, Arendt podała powody, dla których milczała. Ataki na nią w kolejnych recenzjach były częścią „kampanii politycznej” mającej na celu stworzenie absurdalnego „wizerunku” książki, by ukryć ten prawdziwy. Nie mogła nic z tym zrobić, argumentowała, „ponieważ jednostka jest z definicji bezsilna, a siła twórców wizerunku” – którzy mają „pieniądze, personel, czas, koneksje” – jest znaczna” (str. xxvi).

Zorganizowana próba zniesławienia badań Hannah Arendt była szeroko zakrojona. Trwała dwa lata i obejmowała Stany Zjednoczone, Izrael i Niemcy. Możemy wyraźnie dostrzec nierówne pole gry, które istnieje między żydowskimi wpływami egzekwującymi standardowe narracje o holokauście z jednej strony, a odmiennymi jednostkami (żydowskimi lub nie żydowskimi) z drugiej. Holokaustowy juggernaut maszeruje dalej.

Żydowscy agresorzy dobrze wiedzieli, że Arendt nie miała jak się bronić. Rozwińmy wnikliwe rozważania Arendt. Ponownie, Żydzi mają „władzę twórców wizerunku – którzy mają pieniądze, personel, czas, powiązania – jest znaczna”! Umożliwia to Żydom promowanie ich konkretnych narracji na temat holokaustu, uciszanie wszystkich dysydentów i w dużej mierze zaciemnianie wszystkich innych ludobójstw. Tworzy to ogromną asymetrię między Żydami a Polakami w zakresie możliwości rozpowszechniania ich wiadomości i umożliwia Żydom swobodne przedstawianie swoich antypolskich kłamstw opinii publicznej przy niewielkim skutecznym przeciwdziałaniu.

  

ARENDT MA RACJĘ: NIEWYGODNA PRAWDA O ŻYDOWSKO-NAZISTOWSKIEJ KOLABORACJI

Jest oczywiste, że temat żydowskiej kolaboracji poruszył wielu Żydów. Było to sprzeczne ze standardową narracją Żydów jako ofiar uprawnionych do wiecznego współczucia i uwagi. Brightman komentuje: „Furia wywołana przez Eichmanna w Jerozolimie nie przeszła łatwo w niepamięć”. (str. xxviii).

ŻYDZI JEDNAK MIELI WYBÓR

Arendt zdecydowanie odrzuca powszechny pogląd, że Żydzi byli całkowicie bezsilni – iż realistycznie nie mogli zrobić nic poza służeniem Niemcom w każdym szczególe. Po pierwsze, Żydzi mogli biernie się nie podporządkować, co utrudniłoby nazistom działanie. Na przykład Brightman pisze: „Prawda na poziomie faktów” prawdopodobnie odnosi się do relacji Arendt o przestrzeganiu przez Rady Żydowskie nazistowskich nakazów rejestracji ich członków. Jak twierdziła, opór nie zapobiegłby polityce eksterminacji, ale mógłby utrudnić jej realizację”. (p. 146).

 

 

 

 

za; Wojciech Konończuk  i Leszek Żebrowski

Zostań naszym Patronem

Żeby trwać trzeba mieć finanse. My ich nie mamy, dlatego też jeśli chcesz abyśmy kontynuowali nasze dzieło, zostań naszym Patronem:

Każda wpłata bardzo cieszy, „Portal Warszawski. O krok do przodu” to jedyny na warszawskim rynku mediowym w pełni rzetelny i niezależny tytuł, który przede wszystkim dba o mieszkańców Warszawy. Ale to również tytuł, który nie dostaje żadnego finansowania z zewnątrz, dlatego też pokornie prosimy o hojność. Pomóż nam zmienić naszą sytuację, bo wciąż nasz portal ma bardzo skromną ilość Patronów i bardzo skromne środki finansowe.

– w ciągu 10 lat Portal Warszawski nigdy nikomu nie odmówił pomocy. Naszą zasadą jest działanie non profit. Teraz my potrzebujemy pomocy. Po prostu. Prosimy, bądźcie dla nas hojni.
– tym którzy nam pomogli, (podmioty, instytucje kulturalne, i osoby prywatne) i pomagają – kłaniamy się nisko!
– opis na co potrzebujemy pieniędzy – kliknij link w Patronite. Chcesz pomóc inaczej, daj znak.

– istnieje możliwość wpłat indywidualnych na nasze konto: 61102049000000890231388541

 

PATRONITE

 

Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski