Linia „11” połączy Sielce i pętle Cmentarz Wolski

Ścieralna warstwa nawierzchni pokrywa już niemal całą ulicę Gagarina. Do asfaltowania został już tylko ostatni fragment – od Sieleckiej do Belwederskiej. Te prace drogowcy zaplanowali w weekend, 10-12 maja. W najbliższym czasie na Sielce dojadą pierwsze tramwaje, a kierowcy będą mogli jeździć Spacerową w obu kierunkach. Ale warto przypomnieć, że tramwaje jeździły tu wcześniej. Między 1958 a 1973 rokiem.

Finisz prac na Gagarina

Przeprowadzone są testy, a wykonawca kończy układać asfalt. Prace na ulicy Gagarina finiszują. Asfaltowanie ostatniego odcinka zaplanowane od piątku, 10 maja, od godziny 22:00 do niedzieli, 12 maja, do godziny 23:30. W tym czasie ulica Gagarina będzie zamknięta od Sieleckiej do Belwederskiej. Podczas prac autobusy linii 119 pojadą ulicą Sobieskiego, Dolną, Puławską, Madalińskiego do alei Niepodległości i swojej stałej trasy. Autobusy linii: 131, 141, 167, 168, 180 zostaną skierowane na Trasę Łazienkowską, a 519 i 522 pojadą ulicą Belwederską, Bagatelą i przez plac Unii Lubelskiej. Autobusy linii 187 przejadą natomiast przez Sielce ulicami: Gagarina, Sielecką i Chełmską.

Po zakończeniu robót obie jezdnie ulicy Gagarina zostaną otwarte dla kierowców na całej długości. Środkiem przebudowanej drogi pojadą natomiast tramwaje. Z Cmentarza Wolskiego (a w godzinach szczytu z Nowego Bemowa) do terminala na Sielcach będą kursowały dwukierunkowe wagony nowej linii linii 11. Wzdłuż Gagarina od Czerniakowskiej do Sułkowickiej są nowe chodniki oraz przystanki. Po stronie Łazienek Królewskich została wybudowana także nowa droga dla rowerów.

Dwa kierunki na Spacerowej

To nie koniec dobrych wiadomości. W nocy z niedzieli na poniedziałek, z 12 na 13 maja, na ulicę Spacerową wrócą dwa kierunku ruchu. Pomiędzy Puławską a Czerniakowską znów do dyspozycji będą dwie jezdnie. Tymczasowo kierowcy ze skarpy zjadą jednym pasem. Po otwarciu drugiej jezdni Spacerowej zmieni się także organizacja ruchu na skrzyżowaniu z Belwederską i Gagarina.

Od poniedziałku, 13 maja, od początku kursowania autobusy linii: 131, 501, 519 i 522 wrócą na swoje trasy podstawowe ulicami Spacerową i Goworka w obu kierunkach. Autobusy 167 i 168 pojadą tymi ulicami na pętle Stare Bemowo/Fort Radiowo lub Woronicza. W stronę Siekierek-Sanktuarium oraz Witolina pozostaną na dotychczasowym objeździe aleją Niepodległości, Stefana Batorego, Waryńskiego i Puławską. Autobusy linii 119 do pętli Rakowiecka-Sanktuarium pojadą Sielecką, Gagarina, Spacerową, Goworka, a w stronę Wiśniowej Góry – Stefana Batorego, Waryńskiego, Puławską, Goworka, Spacerową do Gagarina i Sieleckiej. Autobusy linii nocnych N31 i N81 na Dworzec Centralny także pojadą Spacerową i Goworka.

Od środy, 15 maja, na swoje trasy podstawowe w obu kierunkach wrócą autobusy linii 107, czyli ulicami Chełmską i Czerniakowską oraz nocne N31 i N81 – Gagarina, Czerniakowską i Chełmską. Przestaną kursować autobusy zastępczej linii nocnej Z31. Zmieni się trasa linii 119 – w stronę Rakowieckiej-Sanktuarium autobusy pojadą ulicami: Chełmską, Belwederską, Spacerową i Goworka, a w stronę Wiśniowej Góry będą kursowały Belwederską i Chełmską. Autobusy 141 ominą (w obu kierunkach) zamkniętą ulicę Dolną jadąc ulicami: Gagarina, Spacerową, Goworka i Puławską. Zmieni się także trasa autobusów linii 172 – dojadą (i potem ruszą w przeciwnym kierunku) do pętli przy ulicy Chełmskiej (nieopodal Czerniakowskiej). Autobusy nie będą jeździły ulicą Dolną tylko pojadą Puławską do Goworka, Spacerowej i Belwederskiej, aby Chełmską dojechać do pętli.

za; Tramwaje Warszawskie

Portal Warszawski. O krok do przodu

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski