W Warszawie ma powstać WIELKI MECZET. Zbiórkę środków organizuje kaznodzieja, który wspiera Al-Kaidę

To będzie trzeci meczet w Warszawie. Ma się on pojawić przy ul. Zadumanej (Ochota). Zbiórkę pieniędzy prowadzi Muzułmańska Fundacja na rzecz Edukacji i Integracji. Wspiera ją kaznodzieja Amjad Qourshah, który w przeszłości wychwalał Al-Kaidę. Jest znany również z wygłaszania niechętnych wobec kobiet opinii. Wzywał między innymi do noszenia hidżabu przez polskie kobiety. Gdzie to oburzenie feministek, które tak widać i słychać, gdy Kościół przypomina, że dobrze by kobieta miała dzieci. Ni widu, ni słychu…– czytamy na stronie Ruchu Narodowego.

Nie boję się muzułamanów

28 czerwca  2017 roku „W TVN24 w programie „Fakty po Faktach” Hanna Gronkiewicz-Waltz wyjaśniła, że nie zgadza się z polityką imigracyjną rządu PiS-u. Uważa, że muzułmanie z Bliskiego Wschodu nikomu nie powinni przeszkadzać. Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, na pytanie prowadzącego o sprzeciw rządu wobec przyjmowania uchodźców z krajów muzułmańskich odpowiedziała, że „przede wszystkim jest człowiekiem, a potem prezydentem” i, że „muzułmanie z bliskiego wschodu nie powinni nikomu przeszkadzać”. Ówczesna Prezydent Warszawy dodała, że we Francji rozmawiała już z Angelą Merkel, która zaoferowała pomoc, głównie w zdobyciu wiedzy. Nie wiadomo jednak, jak prezydent stolicy zamierza sprowadzić tu tzw. uchodźców. Na pytanie, jak ma zamiar to zrobić, odpowiedziała wymijająco.

My to już organizujemy dla innych uchodźców i mamy centrum pomocy rodzinie, które jest w tym zakresie kompetentne, mamy urząd pracy” – wyjaśniła. Było to jednak raczej nawiązanie do organizacji pomocy dla uchodźców, a nie do samego ich sprowadzania. Takie stanowisko nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, gdyż Gronkiewicz-Waltz już w 2015 w rozmowie z Radio Zet zapowiadała, że „Warszawa jest przygotowana na przyjęcie uchodźców”. „Nie boję się Polski muzułmańskiej” – mówiła.”

Multikulti

Do wsparcia inicjatywy zachęca dr Amjad Qourshah. “Wasi braci i siostry z Polski, z Muzułmańskiej Fundacji Edukacji i Integracji, chcą zbudować w stolicy w Warszawie wielki meczet, szkołę, przedszkole, siedzibę władz koranicznych i centrum Da’wah. Ma się tam znaleźć również muzeum, żeby zaprezentować nauki islamu nowym wyznawcom” – mówi na nagraniu umieszczonym na stronie fundacji.

Dr Qourshah w 2016 roku został zatrzymany przez jordańskie służby na podstawie prawa antyterrorystycznego. Zarzucono mu, że w dwa lata wcześniej krytycznie wypowiadał się na temat władz Jordanii, które zdecydowały się dołączyć do koalicji walczącej z Państwem Islamskim. Kaznodzieja twierdził wtedy, że to „nie jest ich wojna”. Mówił, że ataki terrorystyczne w Jordanii przeprowadziło CIA, a członków terrorystycznej organizacji będącej odłamem Al-Kaidy nazwał „braćmi”.

Sytuacja ta pokazuje, że Polska za PiSu stała się krajem multikulti, w którym pozostaje już tylko czekać na wybuchające walizki w metrze i strzelaniny w centrach handlowych. Aktywność muzułmanów jest też dowodem na to, że skrajnie obce i otwarcie wrogie ugrupowania religijne zamierzają się na naszym terytorium nie tylko rozwijać, ale też prowadzić swoją agitację nie obawiając się przy tym reakcji służb, czy władz. W normalnym państwie jakiekolwiek poparcie dla Al Kaidy i podobnych organizacji wiązałoby się z poważnymi konsekwencjami i dożywotnim nadzorem lub najlepiej deportacją. Ale my w normalnym państwie nie żyjemy od dawna.

Na ten moment fundacja zebrała na swój cel pół miliona złotych, czyli połowę potrzebnej kwoty.

 

 

Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski