30% nowych obić siedzeniowych już popękanych! Kolejny badziew za nasze pieniądze!

Miasto jakiś czas temu z wielką pompą, przy wsparciu stołecznych tytułów, ogłosiło wprowadzanie ekologicznych obić siedzeniowych. Zamiast bawełny, dobrej sprawdzonej skóry, wyposaża miejskie autobusy ekologiczną, sztuczną skórą. Ba, miasto chwaliło się przeprowadzanymi testami. Nie mówili jakimi..

Ekologiczna skóra, którą pokryte są siedzenia, to materiał sprężysty, wytrzymały i trwały

O sprawie poinformował nowy radny Warszawy, Damian Kowalczyk. Pisze on:

W komunikacji miejskiej pojawiły się nowe pokrycia na fotele. Dziś miałem przyjemność je zobaczyć. 30% obić w autobusie numer 180 było już popękanych! Jak informował ZTM: „Ekologiczna skóra, którą pokryte są siedzenia, to materiał sprężysty, wytrzymały i trwały”.

 

 

 

KOMENTARZ

Ratusz bardzo lubi chwalić się osiągnięciami ponad miarę, i podkreśla zawsze przy tym, że Warszawa to europejska metropolia. Zapomina jednak pisać i mówi, że chodzi tu zapewne o  Europę wschodnią.  Warszawa, która była kiedyś częścią  Królestwa Polskiego była europejską metropolią, i uwaga, lepiej zarządzana niż dzisiaj. Wystarczy poczytać fachową literaturę na ten temat. Ale jak wiemy warszawscy samorządowcy i „specjaliści” dyplomy robili w Collegium Tumanum.

A dziś? Warszawa to niestety miasto badziewia – od siedzisk autobusowych po kładkę. I ten proces gremialnie postępuje, i to za nasze ciężko zarobione pieniądze. Tak traktowanie sprawy nazywa się defraudacją

Przedmiotem tego przestępstwa jest rzecz ruchoma, powierzona sprawcy. Osoba powierzająca oczekuje tego, że rzecz zostanie jej zwrócona, nie zostanie zniszczona i będzie używana zgodnie z przeznaczeniem. Sprawca dokonując defraudacji, nadużywa więc zaufania osoby powierzającej. (Aneta Sośnicka: Przestępstwo i wykroczenie przywłaszczenia w polskim prawie karnym. Warszawa: Wolters Kluwer Polska, 2013, s. 80–83).

 


 

 

 

Test, który zaczął się w lipcu 2022 roku, rzekomo wciąż trwa. Tym gorzej dla WTP, który nie szanuje mieszkańców i ich pieniędzy! To jest nie do obronienia!

 

 


 

Portal Warszawski. O krok do przodu

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski