[TYLKO U NAS] Aktyw w żałobie! NIE BĘDZIE DDRu na Puławskiej!

Droga dla rowerów przed dawnym kinem Moskwa, droga rowerowa przez ulicę Goworka i droga rowerowa przez Puławską do Rakowieckiej – kolejne udogodnienia dla cyklistów na Starym Mokotowie powstaną jeszcze przed zakończeniem budowy trasy tramwajowej do Wilanowa. Nowe rozwiązanie komunikacyjne ułatwi przejazd przez jeden z najbardziej skomplikowanych układów skrzyżowań w Warszawie – taką informację podaliśmy 5 kwietnia.

Plany

Na całym odcinku powstającej trasy tramwajowej do Wilanowa trwają intensywne prace. Wykonawca inwestycji – firma Budimex – dokłada wszelkich starań, by wraz z rozpoczęciem roku szkolnego pasażerowie dojechali tramwajami do Wilanowa, do przystanku przy ul. Branickiego. Przyśpieszone zostały również prace nad wytyczeniem i wykonaniem tras rowerowych wzdłuż ulicy Puławskiej. Ulica ta – również na odcinku do Dolnej – będzie kompleksowo przebudowana.

Prace na zaplanowanej rezerwie pod drogę rowerową na ul. Puławskiej na Mokotowie rozpoczną się jeszcze przed zakończeniem budowy trasy – a nie, jak wcześniej planowano – do 2025 r. Nowy przejazd dla rowerzystów przez Puławską i trasa rowerowa biegnąca obok Centrum Weterana – aż do włączenia w Rakowiecką – powstaną jeszcze przed końcem br.

Co się zmieni? Przede wszystkim docelowa organizacja ruchu na Rakowieckiej i na jej wylocie w Puławską. Zastosowane zostaną tu rozwiązania przyjazne rowerzystom, czyli: ograniczenie prędkości i uspokojenie ruchu oraz wygodne włączenie ruchu rowerowego w ulicę. Kolejna zmiana to przejazd rowerowy wzdłuż Puławskiej przez Goworka i połączenie go z drogą rowerową wzdłuż dawnego kina Moskwa, gdzie obecnie znajduje się centrum handlowo-usługowe przy Puławskiej 19. Ten ciąg rowerowy zakończy się włączeniem w Puławską.

Wszystkie dodatkowe odcinki dla rowerzystów zostaną zbudowane w ramach obecnie prowadzonego kontraktu na tramwaj do Wilanowa. Inwestycje zrealizuje wykonawca trasy, czyli firma Budimex (opracowała ona dokumentację budowlaną zmian dróg rowerowych) oraz firma Balzola (będzie zajmowała się budową tramwaju na Rakowieckiej). Budowa dodatkowych dróg rowerowych została zaplanowana do końca tego roku.

Ratusz jednak nie na  smyczy aktywu?

Na prześmiewczym profilu ukazała się oto tak informacja:

 

 

KOMENTARZ

Jak widać można zaproponować mądra rowerową infrastrukturę, ale oczywiście wiecznie niezadowolony i nienasycony rowerowy aktyw jest już w żałobie. Ten upór i żal ma swoje logiczne uzasadnienie – bo im nie chodziło o żadne ścieżki rowerowe, tylko o ideologiczne zwężenia „miejskiej autostrady” – bo taką konstrukcję językową te świry wprowadziły do publicznej debaty.

Ale rzecz najważniejsza. Miasto nie powinno oszukiwać, a aktyw ma prawo czuć się oszukany i tu trzeba jasno powiedzieć, że ta przedwyborcza obietnica – dwa dni przed wyborami – paskudna, ale tym samym ratusz udowodnił, że nie zawsze chodzi na ich smyczy. Tylko po co kłamać?

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski