WSTRZĄSAJĄCE! Bohaterka naszego apelu, pani Agnieszka, która ratowała koty, popełniła samobójstwo!

Wiem, że nie mam żadnych szans na to, że ktokolwiek pomoże mi w adopcji moich kotów ale próbuję ostatni raz Post nie jest o mnie i chodzi wyłącznie o moje koty. W związku z moją bardzo trudną sytuacją szukam PILNIE nowych domów, domu dla moich kotów. Ponieważ nie jestem w stanie zapewnić im opieki ani dachu nad głową muszę znaleźć dla nich nowe miejsce jak najszybciej. Nie wiem co robić i co z nimi będzie a schronisko to najgorsze co może je spotkać. Ja nie radzę sobie z moją sytuacją i sobie nie poradzę ale chcę uchronić chociaż moje koty. Jeśli ktokolwiek może je adoptować lub zna fundacje, która może się nimi zająć proszę o kontakt – napisała na swoim profilu Pani  Agnieszka Andrzejaczek. Byliśmy prawdopodobnie jedyną warszawską redakcją, która ten apel opublikowała! Z wielkim bólem serca musimy to napisać, ale niestety, wczoraj Pani Agnieszka popełniła samobójstwo…

Są to nie tylko kwestie finansowe ale też mieszkaniowe oraz osobiste

Pani Agnieszka i jej koty 5 stycznia zostaną wyrzuceni z mieszkania. O ile byt Pani Agnieszki z tego co wiem jest zabezpieczony, tak jej koty trafią na ulicę lub do schroniska. Czasu mamy niewiele – ledwie 7 dni na uratowanie puszków od koszmaru. Wszystkich kotów jest 6 i wierzymy, że z Wasza pomocą jesteśmy w stanie uchronić je przed tym, co najgorsze – cierpieniem na ulicy lub w schronisku. One tracą wszystko co stanowi o ich bezpieczeństwie i szczęściu. Tracą jedynego człowieka jakiemu ufają i jedyny dom jaki znają przez całe życie. – pisaliśmy 29 grudnia 2023 roku.

 

[PILNE!] Pani Agnieszka i jej koty 5 stycznia zostaną wyrzuceni z mieszkania – może ktoś z Was jest w stanie jej pomóc?

 

Nasz apel spotkał się ze sporym zainteresowaniem, miał ponad 20 udostępnień, próbowaliśmy się kontaktować później z Panią Agnieszką ale było to niemożliwe. Dosłownie parę dni temu o niej myślałem, a dziś taka wiadomość!

Mimo to zdecydowała inaczej

Dzisiaj w nocy Agnieszka Agnese Agnieszka Andrzejaczek popełniła samobójstwo. Wiem jak wielu ludzi i wiem od jak dawna każdego dnia starało się jej pomóc. Naszym wspólnym doświadczeniem jest dziś fakt, że nie da się pomóc człowiekowi, który sam nie chce sobie pomóc. Zorganizowałam dla niej pomoc psychiatryczną, materialną i finansową ponad moje możliwości. Wy również zrobiliście tyle ile mogliście. Jej znajoma była w trakcie załatwiania dla Agnieszki renty socjalnej oraz mieszkania socjalnego. Agnieszka wiedziała, że to otrzyma a mimo to zdecydowała inaczejczytamy na profilu pani Beaty Krupianik , znanej dobrze wszystkim z programu ZWIERZOstacja, którą współprowadzi z panią Dorotą Sumińską!

Choć jest to dla mnie bardzo trudne, w pełni szanuję jej wolę bo wiem, że żaden człowiek nie ma takiej mocy by zmusić drugiego człowieka by ten chciał żyć. Jestem też na Agnieszkę wściekła, bo wielokrotnie jej mówiłam, że mając 24 koty nie jestem w stanie przyjąć kolejnych 6, bo nie będę się znęcała ani nad tymi, które mam ani nad jej kotami. Jest to ponad moje możliwości fizyczne i finansowe w tym momencie, a mimo to Agnieszka napisała zrzeczenie na rzecz mojej fundacji. Koty dzisiaj przyjadą do mnie.

Proszę Was zatem o pomoc i miejsce dla 2 kocich dwupaków i jednego osobno. Jeden ma bowiem zapewnione miejsce u Moniki.
W tym czarnym dniu szukam gdziekolwiek pocieszenia. Odnajduję je tylko w tym, że sprawa Agnieszki, ciągnąc się od blisko 2 lat pozwoliła mi znów choć trochę uwierzyć, że można spotkać naprawdę wspaniałych, wartościowych ludzi.

To o Was i do Was kieruję te słowa. Do każdego, kto starał się jej pomóc, choć było to ogromnym emocjonalnie wyzwaniem.
Aga, szkoda, że nie spotkamy się pod sejmem na proteście w maju. Wiem, że w tej jednej sprawie zgadzałaś się ze mną w 100%. Żadne zwierzę nie zasługuje na schroniskowe więzienie.

Może, gdzieś, kiedyś jeszcze się spotkamy.

Beata Krupianik

Apel od redakcji

W imieniu Pani Beaty, jeśli ktokolwiek może zapewnić miejsce dla 2 kocich dwupaków i jednego osobno będziemy zobowiązani.

Pani Agnieszko, robiliśmy co mogliśmy. Będziemy o Pani pamiętać. A Ty Panie, daj Jej Wieczny Odpoczynek!

  

Wyrażamy wielki smutek z powodu śmierci Pani Agnieszki. Nie wiemy jaka była sytuacja rodzinna, jeśli jest rodzina, prosimy aby ta przyjęła od nas szczere kondolencje. Z głębi naszych serc!

Obiecujemy modlić się za nią! Tylko, albo aż tyle możemy zrobić!

Pogrążony w smutku zespół Portalu Warszawskiego

 

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski