[NASZE REKOMENDACJE] Piotr Czak – Żukowski, przeciwnik marnotrawienia naszych pieniędzy. Kandydat do Rady Miasta!

Urodzony, wychowany i zamieszkały w Warszawie. Od zawsze związany z miastem, jego tkanką i historią. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku archeologia i Wyższej Szkoły Handlowej, wiceprezes warszawskich struktur RN, wieloletni działacz środowisk narodowych. Zaangażowany w liczne inicjatywy patriotyczne samorządowe i społeczne. Członek Sztabów Wyborczych min. Konfederacji i Krzysztofa Bosaka, Uczestnik protestów przeciwko Strefie Czystego Transportu w Warszawie, konsultacji w sprawie strefy Tempo 30 i stref Płatnego Parkowania. Organizator akcji sadzenia kwiatów w dziurach w drogach we warszawskich Włochach.

Piotr to kandydat do Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dzielnic Bielany i Żoliborz

Kandyduję do rady Warszawy, by walczyć o prawa mieszkańców, zapewnić bezpieczne i wygodne życie w mieście, które dla nas Warszawiaków jest naszą małą ojczyzną. Jedynym miejscem na ziemi, w którym czujemy się u siebie.

1. Będę bronił prawa do przemieszczania się po swoim mieście, tak jak chcemy i gdzie chcemy. Będę walczył z wizją miasta (getta) 15-minutowego i wszelkimi Strefami transportu. Każdy z nas ma prawo posiadać samochód i jeździć nim po swoim własnym mieście. Komunikacja publiczna musi być opcja, a nie nakazem. Obecnie wejście do autobusu z wózkiem w godzinach porannych jest horrorem. Nie pozwolę by nasze żony, matki naszych dzieci były na to skazywane!

2. Nie pozwolę na odizolowanie ludzi od szpitali, tylko dlatego, że nie stać ich na najnowocześniejszego samochodu, spełniającego coraz wyższe normy spalania. Nie wolno wprowadzać zasady: Albo najnowszy Marcedes, albo tramwaj.

4. Nie pozwolę na zamianę Warszawy w zamkniętą strefę dla najbogatszych, do której wjazd będzie uwarunkowany możliwościami zakupu drogiego samochodu.

5. Będę walczył o stan nawierzchni warszawskich ulic, obecnie poza centrum dziury w drogach stanowią niebezpieczeństwo dla ludzi i pojazdów. Sytuacja w niektórych miejscach przypomina lata 90te! Tam, gdzie przeprowadza się remonty, ulice są zwężane, by utrudnić ruch samochodom, ale też np. karetkom pogotowia.

6. Przeprowadzane remonty są tak niskiej jakości, że nawet w centrum załatana dziura po 2 latach znów straszy. (tak jak dziura w Al. Ujazdowskich w sprawi której interweniowałem 2-krotnie) Wiąże się to z generalnym brakiem rzeczywistej kontroli nad remontami. Sala Kongresowa w Pałacu Kultury remontowana jest od 7 lat!

7. Miasto to nie tylko infrastruktura, ale i społeczeństwo. Widoczny wzrost przestępczości, gwałty popełniane w biały dzień są wynikiem polityki otwartego miasta prowadzonej przez Trzaskowskiego. Musimy wprowadzić pełną kontrolę nad przewozami na aplikację, wydawaniem licencji taksówkarskich i w pełni współpracować z policją w tej materii. Kwestią bezpieczeństwa jest też kwestia schronów, aby ukryć się w nich w razie wojny. Warszawski ratusz konsekwentnie pomijał ten temat przez lata, a i teraz nie widać realnych szans na poprawę. Nie ma ani planu audytu, ani planu przygotowania projektu rozmieszczenia i budowy schronów

8. Warszawa jest najbogatszym miastem Polski, ale obecni włodarze marnotrawią nasze pieniądze. Warszawę zadłużyli prawie na 10 miliardów złotych! Rozwiązanie jest proste, wystarczy nie rozdawać pieniędzy (337 milionów zł dla organizacji pozarządowych w znacznej części zajmujących się polityką), kontrolować inwestycje (koszty budowy są w Warszawie zastanawiająco wysokie) i racjonalnie gospodarować budżetem.

  

CZAS NA PRZEBUDOWĘ WARSZAWSKICH STRUKTUR!

Jako StopKorkom i Portal Warszawski, prosimy oddaj głos na Piotra, jeśli masz dość obecnego szaleństwa!

 

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski