Oto następne nazwiska. Czy Warszawa to zagłębie tumanów, którzy skończyli podejrzane collegium?

Portal Warszawski prawie dwa tygodnie temu opublikował listę polityków z KO z Warszawy i Mazowsza, którzy skończyli szkołę dla tumanów (bo tak należy to traktować) czyli Collegium Humanum. W poniedziałek GW zamieściła listę polityków z PO, którzy nabyli dyplom MBA na kolegium tumanum. Jest ona oczywiście niepełna. Nie uwzględniono Roberta Kempy, burmistrza Ursynowa, który zasiada w radach nadzorczych dwóch warszawskich szpitali (Południowy i Czerniakowski). Kempa przyznał publicznie do MBA w CH ponad tydzień temu. Ponadto, jak wynika z publicznie dostępnych danych z KRS, żaden z członków PO, który zasiada w radach nadzorczych warszawskich spółek na podstawie dyplomów MBA z CH nie utracił stanowiska. Dotyczy to: Grzegorza Kuca (MPRI), Pawła Michalca (MPO) i Roberta Kempy. Jedynie Mateusz Komorowski po wybuchu afery złożył rezygnację z rady nadzorczej szpitala na Kopernika.

Oto kolejne nazwiska

Kolejną kwestią są nieujawnieni politycy z PO, którzy zarabiają dzięki dyplomom MBA z Collegium Humanum. Najłatwiej znaleźć ich w radach nadzorczych spółek należących do miasta Warszawy. Są to osoby powołane po raz pierwszy po 2019 r, które nie posiadają tytułów doktorskich, nie są radcami prawnymi i adwokatami, generalnie nie spełniają wymogów określonych w artykule 19. ustawy.

Po przeglądzie danych w KRS i netu, można wytypować następujące osoby do weryfikacji wykształcenia. Są to:

Tomasz Bratek, zastępca prezydenta Warszawy (MPWiK od 30.09.2022),
– Wioletta Paprocka -Ślusarska, szefowa gabinetu Trzaskowskiego i kampanii wyborczej Tuska, Tramwaje Warszawskie od 03.11.2022),
– Eligiusz Mich, szef PO w powiecie ostrowieckim (MPRI od 22.12.2020),
– Magdalena Młochowska, koordynator ds. Zieleni miejskiej (MZA od 01.08.2022),
Olga Pilarska -Siennicka, dyr. biura polityki zdrowotnej UM Warszawy, szpital Praski (od 18.10.2022), a następnie szpital Grochowski,
– Marcin Kraszewski, dyr. Biura sportu i rekreacji UM Warszawy (Stołeczne centrum opiekuńczo lecznicze od 09.11.2022),
– Paweł Martofel – zastępca burmistrza Śródmieścia (szpital na Kopernika od 09.11.2022),
– Jerzy Sieńko, prof. medycyny, transplantolog że Szczecina, członek PO (szpital Południowy).

Biorąc pod uwagę wagę osób na początku listy. Trzaskowski z pewnością nie ujawni listy absolwentów Collegium Humanum o ile nie będzie do tego zmuszony. Dlatego proszę o podjęcie działań celem ujawnia tumanów z PO w warszawskich spółkach.

Stało się to czego się obawialiśmy. Rzekoma partia elity, jaką próbuję być Platforma to po prostu zbieranina tumanów i intelektualnych miernot, co w Warszawie jest niestety bardzo odczuwalne.

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski