Nie dajcie się nabrać na propagandę stref Tempo 30, która ma niby poprawić bezpieczeństwo na drogach i jakość życia w miastach

To tylko kolejny sposób na ograniczenie naszej wolności i suwerenności jako kierowców. Strefy Tempo 30 to pomysł, który nie ma sensu ani podstawy naukowej, ekonomicznej ani społecznej. To rozwiązanie, które nie przynosi żadnych korzyści, a tylko tworzy nowe problemy.

Oto dlaczego:

Strefy Tempo 30 są częścią Agendy 2030, która promuje tworzenie tzw. miast 15-minutowych, czyli obszarów, na których mieszkańcy mają mieć dostęp do podstawowych usług i produktów w odległości 15 minut od swojego domu. Miasta mają być podzielone na kwartały, które w razie potrzeby można odciąć od innych dzielnic. To oznacza, że kierowcy będą pozbawieni możliwości swobodnego przemieszczania się, podróżowania, poznawania świata i innych kultur. Będą żyć w izolacji i nudy, zamknięci w swoich 15-minutowych gettach.

Strefy Tempo 30 są narzędziem do kontroli i ograniczenia ruchu samochodowego w miastach. Według Agendy 2030, miasta mają być zdekarbonizowane do 2030 roku, co wymaga drastycznego ograniczenia emisji spalin i zużycia energii. To oznacza, że kierowcy będą musieli rezygnować z samochodów spalinowych na rzecz pojazdów elektrycznych, które są drogie, nieefektywne i nieekologiczne. Będą również narażeni na wysokie podatki, opłaty i grzywny za przekroczenie limitów prędkości, przejazdu i parkowania.

Strefy Tempo 30 nie zapewniają lepszej ochrony pieszych i rowerzystów. Wręcz przeciwnie, mogą zwiększyć ryzyko wypadków, ponieważ niektórzy kierowcy będą czuć się zbyt pewnie i nie zachowywać ostrożności, a inni będą sfrustrowani i łamać przepisy. Zamiast sztucznie obniżać prędkość, lepiej byłoby zainwestować w edukację i świadomość kierowców i pieszych, a także w poprawę infrastruktury drogowej i oświetlenia .
Dlatego apeluję do wszystkich aby sprzeciwili się wprowadzeniu stref Tempo 30 i domagali się innego, lepszego rozwiązania. Strefy Tempo 30 to nie przyszłość, ale zagrożenie.

Nie pozwólmy, aby nasze miasta stały się więzieniami dla ludzi i laboratoriami dla globalistów. Powiedzmy głośno i wyraźnie: NIE dla stref Tempo 30!

Do takich stref w Łodzi doprowadza obecna prezydent miasta Łódź Hanna Zdanowska, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, Krakowa Jacek Majchrowski, ale niestety także niektórzy miejscy społecznicy którzy będą startować pod szyldem politycznej partii.

WYBIERZMY MĄDRZE 7 KWIETNIA ❗

StopKorkom, Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski