[Lektura obowiązkowa!] Singapurski system mieszkaniowy jest podziwiany na całym świecie za jego kompleksowe podejście do planowania przestrzennego i społeczności lokalnych

Wskaźnik własności mieszkań w Singapurze, sięgający 91%, jest rzeczywiście jednym z najwyższych na świecie i stanowi dowód na skuteczność singapurskiej polityki mieszkaniowej. Dzięki dokładnemu planowaniu miasta każde osiedle jest samowystarczalne – ma szkoły, sklepy, placówki medyczne, obiekty sportowe itp. Państwo buduje mieszkania z założeniem, że zostaną one wykupione na własność. Na zakup można otrzymać wysokie dofinansowanie Kluczem do osiągnięcia tego sukcesu jest aktywna rola państwa w zapewnianiu przystępnych cenowo mieszkań oraz wszechstronne wsparcie finansowe dla nabywców.

System ten promuje również poczucie własności i odpowiedzialności wśród mieszkańców

Singapurski system mieszkaniowy zaprojektowany przez Housing Development Board (HDB) umożliwia obywatelom zakup własnych domów na preferencyjnych warunkach, w tym poprzez różnego rodzaju dotacje i programy pomocowe. Dzięki temu, nawet przy wysokich kosztach życia w Singapurze, większość mieszkańców może sobie pozwolić na zakup mieszkania. Dodatkowo, polityka mieszkaniowa Singapuru promuje integrację społeczną poprzez mieszanie grup etnicznych w różnych osiedlach, co pomaga w budowaniu społeczności opartej na wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Wysoki odsetek własności mieszkań jest również ważnym elementem wizji Singapuru jako „domu dla każdego”, gdzie mieszkańcy czują silne poczucie przynależności i dumy ze swojego miejsca zamieszkania.

Jest to osiągnięcie, które wyróżnia Singapur na tle innych krajów i świadczy o sukcesie jego unikalnego podejścia do zarządzania mieszkaniowym.

Model mieszkaniowy w Singapurze, zarządzany przez Housing Development Board (HDB), jest często podziwiany na całym świecie za jego kompleksowe podejście do planowania przestrzennego i społeczności lokalnych. Każde osiedle HDB jest zaprojektowane tak, aby było samowystarczalne, co oznacza, że oprócz mieszkań zawiera również szereg udogodnień i usług, takich jak szkoły, sklepy, placówki medyczne, obiekty sportowe i rekreacyjne, a także przestrzenie zielone. Takie podejście ma na celu zapewnienie mieszkańcom wysokiej jakości życia i sprzyjanie społecznej spójności.

Mieszkania HDB są oferowane na sprzedaż obywatelom Singapuru z możliwością otrzymania dofinansowania, co ma na celu uczynienie mieszkań przystępnymi cenowo dla szerokiej gamy mieszkańców. Dofinansowanie przybiera różne formy, w tym dotacje dla pierwszych nabywców, dotacje dla par będących obywatelami, a także dodatkowe wsparcie dla tych, którzy decydują się mieszkać blisko swoich rodziców lub dzieci.

System ten promuje również poczucie własności i odpowiedzialności wśród mieszkańców.

 

 

za: Kot_bot

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski