Wczoraj z siedziby OHP w Warszawie zniknęła tablica Patrona młodzieży OHP Świętego Jana Pawła II!!

Ochotnicze Hufce Pracy to państwowa jednostka budżetowa nadzorowana przez ministra właściwego do spraw pracy. OHP wykonują zadania w zakresie zatrudnienia oraz przeciwdziałania marginalizacji i wykluczeniu społecznemu młodzieży w przedziale wiekowym 15-25 lat. Ponadto, realizują zadania w zakresie kształcenia oraz wychowania ludzi młodych pozostających w trudnej sytuacji materialnej.

Do głównych zadań OHP należą:

  • wszelkie działania w zakresie wspomagania systemu oświaty, których celem jest aktywizacja społeczna, zawodowa i ekonomiczna młodzieży mającej trudności z nauką,
  • działania mające za zadanie podwyższenie, zmianę lub aktualizację posiadanych umiejętności i kwalifikacji zawodowych, których głównym zadaniem jest pomoc młodzieży w wyjściu z ubóstwa i patologii społecznych,
  • inicjowanie oraz wspieranie przedsięwzięć służących przeciwdziałaniu i łagodzenia skutków bezrobocia wśród młodzieży. Warto zaznaczyć, iż w tym obszarze OHP świadczą bezpłatne usługi w zakresie – pośrednictwa pracy, poradnictwa zawodowego i informacji zawodowej, warsztatów efektywnego poszukiwania pracy, organizacji szkoleń, itp.
  • organizowanie zatrudnienia u pracodawcy, w tym refundacja z Funduszu Pracy wynagrodzeń młodocianych pracowników, co bezpośrednio wpływa na polepszenie warunków społecznych i zawodowych młodych ludzi,
  • działania w zakresie wychowania młodzieży, w tym profilaktyka zdrowotna, edukacja społeczno-ekologiczna i profilaktyka uzależnień,
  • inicjowanie oraz organizowanie międzynarodowej współpracy młodzieży celem wymiany dobrych praktyk, doświadczeń i rozwiązań z zakresu rynku pracy oraz edukacji młodzieży.

Zadania te realizowane są poprzez Komendę Główną OHP i 16 podlegających jej Komend Wojewódzkich OHP wraz z siecią wyspecjalizowanych jednostek organizacyjnych, takich jak: centra edukacji i pracy młodzieży, mobilne centra informacji zawodowej, młodzieżowe centra kariery, kluby pracy, młodzieżowe biura pracy i punkty pośrednictwa pracy, ośrodki szkolenia zawodowego.

Nie chcą Ojca Świętego Jana Pawła II

11 października 2011 roku w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbyła się uroczystość związana z nadaniem Ochotniczym Hufcom Pracy patronatu świętego Jana Pawła II. Wzięło w nim udział półtora tysiąca młodzieży i kadry OHP z całego kraju. Uroczystą Mszę świętą odprawiał ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz wraz z krajowym duszpasterzem księdzem prałatem Jarosławem Sroką oraz duszpasterzami wojewódzkimi. Podczas nabożeństwa został odczytany Akt Oddania Ochotniczych Hufców Pracy świętemu Janowi Pawłowi II.

Sprawy młodzieży i wychowania były zawsze w centrum uwagi Jana Pawła II, dawał temu wyraz w licznych swoich wypowiedziach oficjalnych i nieoficjalnych – mówił „Leży mi szczególnie na sercu, sprawa chrześcijańskiego wychowania młodzieży”. Podczas spotkania z młodzieżą, w dniu 7 marca 1984 roku, Jan Paweł II , skierował do nich miedzy innymi następujące słowa: „Od pierwszego dnia mojego pontyfikatu mówiłem, że młodzież jest nadzieją Kościoła; powtarzam to zawsze spokojnie stwierdzić, że całe magisterium Jana Pawła II było pedagogiom i wychowawczym przesłaniem.uwaga, to informacja ze oficjalnej strony OHP!

 


Jak informuje poseł na Sejm z Prawa i Sprawiedliwości, pan Artur Szałabawka, w piątek z siedziby OHP w Warszawie przy ulicy Tamka 1, zniknęła tablica Patrona młodzieży OHP Świetego Jana Pawła II, jak i ze strony internetowej, ale jak widać nie informacja o mszy świętej w Łagiewnikach!

 


 

Duszpasterstwo opiera swoją działalność na chrześcijańskich wartościach, pragnie stwarzać uczestnikom OHP możliwości pełnego rozwoju osobowości ze szczególnym uwzględnieniem Patrona Ochotniczych Hufców Pracy, św. Jana Pawła II. Wychowanie w koncepcji Jana Pawła II osadzone jest w szerokim kontekście antropologiczno – etycznym i najczęściej oznacza stworzenie wychowankowi przestrzeni prawdy, dobra i piękna, by w niej kształtowało się jego „człowieczeństwo”.

Istotę wychowania Jan Paweł II upatrywał w tym „ażeby człowiek stawał się bardziej człowiekiem, ażeby bardziej <był> a nie tylko więcej <miał> – aby (…) poprzez wszystko co ma, co posiada, umiał bardziej i pełniej być człowiekiem, to znaczy, ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich. Pragniemy podać młodym ludziom poprzez nauczanie św. Jana Pawła II skrzydła, aby wzlecieli – czytamy na ich stronie.

 


Czy za chwilę zniknie wpis ze strony OHP?

 


KOMENTARZ

My pytamy, co się takiego stało, że Jan Paweł II nie jest już patronem OHP?? Czy to jakiś wyższy stan opętania powoduje, że nowa władza usuwa polskie powojenne ikony i symbole? Z Ministerstwa Klimatu i Ochrony Środowiska usunięto parę dni temu całą tablicę poświęconą Armii Krajowej, teraz usuwa się Jana Pawła II. O co chodzi?

Portal Warszawski

Wspieraj niezależne warszawskie media.

Dzięki Tobie możemy pełnić naszą misję

Konto do wpłat: 61102049000000890231388541

w tytule wpłat: Darowizna

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły