O nienormalnej sytuacji na ul. Wincentego, którą miasto wciąż ogranicza dla mieszkańców Warszawy, pisaliśmy jako pierwsi. Jak wiemy niedawno dzielnicę Targówek odwiedził Rafał Trzaskowski, który pochwalił się również „wyremontowaną” ulicą Kondratowicza. Ma nawet nią pomysł.
Propozycja Trzaskowskiego

Komentarz
„Planujemy poprowadzenie buspasa od drogi S-8 do ul św. Wincentego, żeby w ten sposób kontrolować napływ samochodów z drogi S-8″. Można zadać pytanie my się zastanawiamy co oni biorą? Po pierwsze bus-pasy wprowadza się po to aby ułatwić komunikację zbiorową. Wprowadza się je w miejscach gdzie w niewielkim stopniu utrudniają życie pozostałym użytkownikom ruchu, i w miejscach gdzie jest infrastruktura na wprowadzenie takich rozwiązań.
Natomiast pseudo inżynierowie z Zarządu Dróg Miejskich wprowadzają bus pasy aby ograniczyć napływ samochodów z trasy S-8, czyli celowo tworzą korki aby mieszkańcom z Białołęki i Targówka utrudnić życie.
Przypomnijmy, że to radni PO zagłosowali za rezygnacją z budowy Mostu Krasińskiego, poszerzenia ul. św Wincentego z której to ulicy zrobili drogę dla dewelopera budującego budynki na polach PGR. To oni zrezygnowali z pełnowymiarowej obwodnicy Śródmieścia i budowy ul. Nowotrockiej. To radni PO decydują o zwężeniu Marszałkowskiej, nieprzemyślanym wprowadzeniem Bus pasa na Puławskiej, ograniczają ilość miejsc parkingowych we wszystkich dzielnicach.
Czy dalej chcemy aby decydowali o naszym życiu?
Portal Warszawski