I wszystko jasne! Plac „pięciu rogów” parkingiem na rowery??
Od roku warszawiacy mają do dyspozycji Plac tzw. pięciu rogów, przez mieszkańców zwanym pięciu wałów. Miał być zielony, piękny i dostępny dla wszystkich. Nie jest on dostępny dla zmotoryzowanych mieszkańców, tym bardziej że dyżurni donosiciele z profiluChmielna deptakiem pilnują go całą dobę, żeby nie daj Bóg wjechał tam żaden samochód. Oczywiście wszystkich donoszą na Straż Miejską, która ma już dość donosów tak samo jak i „aktywistów”. Zatem autem nie wjedziesz, ale rowerem….
Nowe Centrum – wielki parking rowerowy?
Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy, „aktywista” miejski, mieszkaniec Bydgoszczy, typowy Pawik Morozow pochwalił się wczoraj otwarciem nowego sezonu Veturilo, z którego korzysta tylko 3 % warszawiaków, a reszta czyli 97% do niego dopłaca.
Zachwycony sobą Olszewski dumnie się uśmiecha na zdjęciach na nowym betonowym placu, który został całkowicie już zaanektowany przez stanowiska dla rowerzystów….niby to tylko prezentacja, ale zamiary widać jak na dłoni…
Komentarz
Wystarczy zajrzeć do projektów tego betonowego placu aby przekonać się, że nie ma nim stacji rowerów Veturilo. Nie umieszczono go zapewne z premedytacją, aby nie drażnić ludzi, lub jak zwykle – zgodnie z mentalnością i duchem towarzyszy w Ratuszu – postawić ich przed tak zwanym faktem dokonanym, czyli oszukać, a potem dorobić do tego wybraną historię.
Wygląda na to, że z Centrum Warszawy rugowane są całkowicie samochody, aby już za chwilę zastąpić jej sezonowym transportem komunikacji – rowerem, z którego korzysta nie więcej niż 3% mieszkańców.
Olszewski, Puchalski i Happach nieźle to wykombinowali.
Rozumiemy, że trójca wyżej wymieniona do pracy będzie od dzisiaj jeździć na rowerze??