O tempo 30 już pisaliśmy, ale warto zadać pytanie czy ZDM poinformował mieszkańców w ramach konsultacji, jakie negatywne skutki idą za wprowadzeniem tego rozwiązania?
A oto niektóre z nich
– esowanie, czyli wstawianie barier blokujących ruch raz z jednej a innym razem z drugiej strony. Celem jest oczywiście tworzenie kolizji, omijających przeszkody, jadących chwilowo 'pod prąd’ samochodów.
– likwidacja dróg z pierwszeństwem i podporządkowanych, aby znowu – tworzyć kolizyjne skrzyżowania równorzędne.
– instalacja progów zwalniających, aby niszczyć zawieszenie w samochodach oraz psuć komfort mieszkańców mających te progi pod oknem.
– zamiana infrastruktury drogowej służącej wszystkim, w infrastrukturę wyłącznie rowerową.
– niebezpieczne łączenie ruchu typu „małe dzieci na hulajnogach i rowerach”, bez znajomości PoRD, z ruchem samochodowym.
Cel powyższych rozwiązań i samej strefy, jest dokładnie przeciwny do przedstawianego. Strefa oznacza:
– kolizyjność ruchu,
– mieszanie uczestników niechronionych z chronionymi,
– odwracanie skupienia kierowców od innych, zwłaszcza niechronionych uczestników ruchu a wymuszanie koncentracji „w którą barierkę czy słup nie uderzyć”,
– hałas i pogorszenie jakości powietrza
– przeładowanie oznakowania.
Portal Warszawski
Portal Warszawski