Na łamach Portalu Warszawskiego publikujemy demokratycznie opinie mieszkańców, specjalistów, i radnych. Dziś publikujemy opinię Macieja Wichrowskiego.
Tablice rejestracyjne i OC dla hulajnóg elektrycznych i rowerów to mus obecnie
Przyszła jesień i mam wrażenie, że z dróg zniknęła większość rowerzystów i użytkowników hulajnóg elektrycznych. Więc naszły mnie przemyślenia na temat tych dwóch grup ludzi:
1. Rowerzyści wsiadając na rower wywalają PORD i inne przepisy do kosza; chodnik, pasy, deptak, przystanek autobusowy/tramwajowy to wszystko jest dla nich i pieszych mają w głębokim poważaniu.
2. Z użytkownikami hulajnóg jest podobnie tylko, że oni jeszcze bardziej nie przestrzegają przepisów, jakie one by nie były.
3. Rowerzyści krzyczą, że chcą pasów rowerowych, dróg dla rowerów i innych bajerów, a głównie można ich spotkać jadących ku chwale dwóch kółek po chodnikach, pomimo małego ruchu na jezdni, jednakże użytkownicy hulajnóg wolą jezdnie i to niezależnie od natężenia ruchu, ograniczenia prędkości.
4. Obie grupy społeczne twierdzą, że nie ma złej pogody na ich ukochany środek transportu, ale jak przychodzi deszcz to jako pierwsi ładują się do autobusów czy tramwajów i to w godzinach szczytu.
5. Jednocześnie wiele ludzi nabija się z kierowców aut, że wjechaliby nimi do centrum handlowego lub do salonu. Jednakże to właśnie spora część użytkowników hulajnóg wprowadza je do sklepów czy do szkół, dodatkowo od pewnego czasu można zauważyć, że rowerzyści też zaczynają wprowadzać rowery do sklepów zamiast je zostawiać na parkingach pod nimi.
Podsumowując tablice rejestracyjne i OC dla hulajnóg elektrycznych i rowerów to mus obecnie, ponieważ wypadków z ich udziałem jest coraz więcej, dodatkowo są coraz bardziej groźne w skutkach: https://zielonagora.naszemiasto.pl/nie…/ar/c16-9046881
Portal Warszawski