„Marka-legenda związana z Warszawą przez sześć dekad, wraca na ulice stolicy. Już jutro na linii 200 zadebiutuje testowy elektrobus węgierskiej marki Ikarus” — poinformowały Miejskie Zakłady Autobusowe.
Trwają testy nowego Ikarusa 120E
Węgierskie Ikarusy woziły warszawiaków od lat sześćdziesiątych XX wieku, kiedy to pojawił się tzw. „osiołek” czyli Ikarus 620. jednak najsłynniejszym pojazdem był Ikarus 280 i jego krótsza wersja 260 nazywane potocznie „Madziarami”. Ostatnie eksploatowane przez MZA wysokopodłogowe pojazdy modelu 280 zniknęły z ulic w 2013 roku. Teraz Ikarus wracają do Polski. Po Krakowie i Kraśniku, przyszedł czas na Warszawie.
Elektrobus ma przyjazny środowisku (baterie o pojemności aż 330 kilowatogodzin!), a obecnie można się nim przejechać na trasie linii 200.
Portal Warszawski