Przypominamy! Sprawdź jak od dziś, od 1 stycznia 2022 r. wyglądają opłaty za śmieci

Regionalna Izba Obrachunkowa zakwestionowała przyjętą w listopadzie br. uchwałę Rady m.st. Warszawy w sprawie systemu opłat za gospodarowanie odpadami. Na dzisiejszej sesji radni przyjęli nowe zapisy, zgodnie z którymi opłata od przyszłego roku będzie uzależniona wyłącznie od rodzaju zabudowy.

Nowe ceny

85 zł od gospodarstwa domowego w zabudowie wielolokalowej i 107 zł od gospodarstwa jednorodzinnego – takie stawki będą obowiązywać w stolicy od 1 stycznia 2022 r. Zmiana spowodowana jest wczorajszą decyzją Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie, zgodnie z którą nie ma możliwości różnicowania metody od gospodarstwa domowego powierzchnią użytkową lokalu mieszkalnego. Taka propozycja była zawarta w ostatniej uchwale, przyjętej przez Radę w listopadzie br.

Zmianie nie uległa wysokość ulgi dla właścicieli domów jednorodzinnych, którzy będą kompostować bioodpady – w tym przypadku opłata obniżona będzie o 9 zł.

Osoby w najtrudniejszej sytuacji zostaną objęte programem osłonowym, który przegłosowano na ubiegłotygodniowej sesji Rady m.st. Warszawy.

za; RATUSZ


Warszawa czwarty raz, w ciągu dwóch lat, zmienia sposób naliczania opłaty za śmieci, wczoraj mój tramwaj spóźnił się „tylko” 20 minut. Miasto stało się upiornie brudne i zaniedbane. Kiedyś ktoś z ratusza powiedział mi, że: „zatęsknicie za Hanką”.

 


Komentarz

Prezydent Trzaskowski ekologie i walkę ze zmianami klimatu używa tylko na pokaz. Odejście od opłat za śmieci powiązanych z oszczędnym zużyciem wody jasno to pokazuje. Wycie syren w Mieście nie pomoże!


Czy miasto ma zamiar oddać pieniądze mieszkańcom za nieprawidłowo pobraną opłatę, która do tej pory obowiązywała?

Portal Warszawski

Wspieraj niezależne warszawskie media.

Dzięki Tobie możemy pełnić naszą misję

Konto do wpłat: 61102049000000890231388541

w tytule wpłat: Darowizna

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły