Właśnie rozebrano zabytkowy bruk na jedynych miejscach postojowych dla 4 kamienic
Parę lat temu Portal Warszawski razem z miejskim konserwatorem zabytków podjął się wysiłku wpisania ok. 70 brukowanych ulic, i niektórych rynsztoków. Na tej liście znajduje się ul. Rybna, i Kamionkowska. Czy wpisanie do gminnej ewidencji oznacza w tym kraju jego dewastację? Jak widać deweloperom wolno wszystko. Jesteśmy w kontakcie z konserwatorem miejskim, i mimo naszych apeli, bruk został rozebrany. Według zapewnień Krasuckiego bruk miał wrócić na swoje miejsce. Już wiadomo, że nie wróci! Pisaliśmy o tej sprawie miesiąc temu!
Bruk z Kamionkowskiej
Od miesięcy o ten bruk walczyła mieszkanka ul. Kamionkowskiej, Pani Jadwiga Hermanowicz. Opisuje ona jak rozprawiono się z zabytkowym brukiem.
Brawo, k… Brawo. Gratuluję dzielnicy i miastu rewelacyjnej współpracy z deweloperem. Dziękujemy, że głos mieszkańców został wzięty pod uwagę – było tyle pytań, że nie nadążaliśmy odpowiadać (sarkazm). Jak wiemy, stare kamienice nie mają parkingów podziemnych, a nowa inwestycja na Kamionkowskiej 9 również nie przewiduje miejsc postojowych dla gości, czy dostaw. Zabytkowy bruk nie jest żadną wartością dla miasta tak jak i jego mieszkańcy, w tym osoby z niepełnosprawnoscią. Właśnie rozebrano pod Kamionkowską 18 zabytkowy bruk na jedynych miejscach postojowych dla 4 kamienic. Po remoncie ul. Głuchej u zbiegu Kamionkowskiej zrobiono ślepy chodnik zamiast zieleni i symbolicznych miejsc postojowych. (Wcześniej wzdłuż muru był pas zieleni z brukiem, nigdzie indziej takiego fragmentu nie było, ale po co dbać o zabytki) Dziękujemy za niebywałą troskę o dobro mieszkańców!