Zostałem wyproszony przez swoich rodaków z marketu Auchan na ul. Górczewskiej w Warszawie – pisał przedwczoraj na Twitterze Zygmunt Poziomka. Jak tłumaczył, powodem zajścia miała być koszulka z nadrukiem: „Wolna Polska bez Michnika i Wyborczej”. „Z ubolewaniem stwierdzamy, że działanie pracowników ochrony wykraczało poza normy i nie powinno mieć miejsca” – czytamy w opublikowanym oświadczeniu sieci.
https://twitter.com/PrawicaPolski/status/1256675047130963969?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1256675047130963969&ref_url=https%3A%2F%2Fniezalezna.pl%2F327431-wyrzucili-klienta-ze-sklepu-za-koszulke-z-napisem-wolna-polska-bez-michnika-i-wyborczej-siec-przeprasza
Poziomka tłumaczył wczoraj w rozmowie z portalem tvp.info, że usłyszał od pracowników sklepu, że nie ma tam miejsca na wyrażanie swoich poglądów politycznych.
– Pojawili się w ubraniach pracowników sklepu i przedstawili się jako ochrona. Podszedł pan, później przedstawił swoją szefową. Powiedzieli, że rozpoznają mnie w tej koszulce
– relacjonował Poziomka. Od kobiety miał usłyszeć: „Niech pan zdejmie koszulkę”.
„Ja chodzę w tej koszulce do sądu, do kościoła, tak chodzę po prostu ubrany. To moja tożsamość i nie zamierzałem tego zrobić. Wolałem wyjść”
Sieć Auchan się odniosła do zdarzenia!
https://twitter.com/PrawicaPolski/status/1257254146778050560?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1257254146778050560&ref_url=https%3A%2F%2Fniezalezna.pl%2F327431-wyrzucili-klienta-ze-sklepu-za-koszulke-z-napisem-wolna-polska-bez-michnika-i-wyborczej-siec-przeprasza
za: niezależna, twitter, tvp info