Na biurko prezydenta Warszawy trafiła parę dni temu interpelacja radnych z Klubu Koalicji Obywatelskiej. Proponują oni, aby na jednej z warszawskich kamienic powstał gigantyczny mural z symbolicznym napisem „Konstytucja”. Podobne dzieło zostało odsłonięte w Poznaniu niespełna miesiąc temu – podaje Nasze Miasto.
– Mural byłby symbolem utrwalenia w przestrzeni publicznej w Warszawie naszej ustawy zasadniczej, oddalibyśmy jako mieszkańcy ogromny szacunek dla Konstytucji obowiązującej na terenie Rzeczypospolitej Polskiej – argumentują radni. I dodają, że Konstytucja spełnia szczególne funkcje w życiu państwa, jest podstawą działania całego systemu prawnego, określa zasad działania państwa i jego strukturę, integruje społeczeństwo wokół wspólnego systemu wartości politycznych. Czy Warszawa weźmie przykład z Poznania i wzbogaci się o nowy mural? Na ostateczną decyzję musimy jeszcze poczekać.
za; KO, Nasze Miasto
zdj. Łukasz Gdak