W Warszawie przybył nowy neon

    Neon WIELKA WARSZAWA rozbłysł przedwczoraj o godz.20.00 na ul. Marszałkowskiej 77/79 w rejonie skrzyżowania z ul. Wilczą w Warszawie. Instalacja towarzyszy siedzibie Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy. Projekt neonu Arka Vaza ( Arkadiusza Bączyka) bazuje na awangardowej grafice z 1928 r., opracowanej przez Stanisława Różańskiego wraz z zespołem architektów i urbanistów, która stanowiła syntezę planowego rozwoju miasta. Wiele elementów tej kompozycji urbanistycznej nadal istnieje i pełni swą funkcję we współczesnej strukturze miasta.


„Neon bardzo mi się podoba ? . Jest szalenie gustowny i elegancki, jak na przedwojenne dzieło przystało. Aż się ciepło robi na sercu ?
Mam tylko jedno zastrzeżenia do wysokości zamieszczenia tablicy informacyjnej ( opracowanej merytorycznie przez Grzegorz Mika ), która jest za wysoko zainstalowana a literki są nieduże. Pieszy zadziera głowę i widzi napisy pod kątem, co szczególnie po zmierzchu utrudnia czytanie tekstu. Gdyby tak tablicę informacyjną przenieść pod tablicę z danymi o fundatorach (także autorach projektu i wykonawcach) albo całość ( obie tablice ) przesunąć o jedną kamienną płytę w dół na ścianie… ?” – pyta Lidia Wielecińska, warszawska przewodniczka.

text, zdj, Lidia Wielecińska

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski