Chodniki nie są dla samochodów!

    „Czy ktoś zrobi wreszcie porządek z parkowaniem samochodów na chodniku przy skrzyżowaniu Al. Waszyngtona i ul. Kinowej???” – pytają nas czytelnicy. „Święte krowy nic sobie nie robią z tego, że blokują dojście do przejścia dla pieszych, przystanku, pawilonu handlowego” – stwierdzają rozgoryczeni mieszkańcy okolicznych bloków.

I rzeczywiście, praktycznie nie ma dnia, a zwłaszcza wieczora, by ruchliwy chodnik – tuż obok dużego parkingu – nie był zastawiony samochodami. Piesi muszą między nimi lawirować i uważać, by nie ubrudzić się o karoserię, nie zahaczyć o lusterko albo niechcący nie spowodować włączenia alarmu.

    Zwracamy się zatem z apelem do Urząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, Karol Kowalczyk Radny z Grochowa, Zieleń Warszawska oraz Zarząd Dróg Miejskich Warszawa – zainterweniujcie i zwróćcie chodnik pieszym! Udało się wyremontować ul. Kinową to może i ten mały kawałek terenu da się uporządkować?

p.s. To miejsce można ładnie urządzić i zrobić z niego elegancki, ukwiecony skwer, który wygodnie i miło by było mijać w drodze do/z pracy, szkoły, sklepu. Obok jest stacja Veturilo – Nextbike Polska i słup ogłoszeniowy Warexpo. Wystarczy całość ładnie zaaranżować wzbogacając o kilka klombów i jakże przydatnych dla seniorów ławek.
Da się?”

za; Nasz Grochów

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski