100 lecie Arkonii na Politechnice Warszawskiej

   „15 XI Arkonia wzięła udział w uroczystym posiedzeniu Senatu Politechniki Warszawskiej w dniu Święto Politechniki Warszawskiej. Jest to dla Arkonów ważne wydarzenie, ponieważ mija dokładnie 100 lat od przeniesienia działalności z Politechniki Ryskiej na Politechnika Warszawska. W tym szczególnym dniu składamy naszej warszawskiej Alma Mater najlepsze życzenia!

      Jego Magnificencja Rektor PW wspomniał podczas swojego przemówienia o filistrze Arkonii Janie Podoskim. Fil. Podoski był czynnym uczestnikiem trzech wojen oraz zasłużonym oficerem Sił Zbrojnych na Zachodzie. W 1949 został aresztowany przez UB i skazany na 8 lat więzienia. W 1962 r. mianowany profesorem zwyczajnym a w 1986 r. nadano mu tytuł doktora honoris causa PW. Był wybitnym specjalistą od transportu miejskiego i inicjatorem budowy metra warszawskiego.
http://apw.ee.pw.edu.pl/…/…/24v2017/3-JanPodoski_24v2017.pdf

W tym miejscu warto również wspomnieć, że dwóch filistrów Arkonii, tj. fil. Jan Zawidzki (1917-1919) oraz fil. Czesław Skotnicki (1924-1926), piastowali godność rektora Politechniki Warszawskiej.

Więcej informacji o tym dniu pod linkiem: https://www.pw.edu.pl/…/PW-swietuje-swoj-dzien-z-Legia-Akad…
https://www.biuletyn.pw.edu.pl/…/Swieto-Politechniki-Warsza…

za; Korporacja Akademicka Arkonia

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski