Praca nad serialem o Kajku i Kokoszu nabierają tempa i…

      Portal Warszawski piszę o tych bohaterach regularnie, w końcu się na nich wychowaliśmy.

„Praca nad serialem o Kajku i Kokoszu nabierają tempa i mają szczególny wymiar – to praca z jednym z najważniejszych i najpopularniejszych polskich komiksów. Pierwowzór daje ogromny potencjał fabularny: stworzony przez Chryste świat i bohaterowie pobudzają wyobraźnię, sprawiają, że kolejne przygody same przychodzą do głowy.  Fundacja „Kreska” im. Janusza Christy, która udzieliła licencji na realizację serialu o przygodach bohaterskich wojów  warszawskiemu Studio EGoFILM szczególnie docenia dobór scenarzystów Rafała Skarżyckiego i Macieja Kura oraz Mikołaja Stroińskiego kompozytora ścieżki dźwiękowej m.in. do gry ”Wiedźmin 3: Dziki Gon”.

W związku z tym, iż planujemy dystrybucję międzynarodową serialu chcemy wyprodukować 52 odcinki. Dzięki takiej ilości odcinków seria ma szanse zaistnienia nie tylko na rynku Polskim, ale również za granicąinformuje Ewelina Gordziejuk z EGoFILM.

W 2019 roku planowana jest realizacja developmentu serialu, czyli opracowanie plastyki serii dostosowanej to programu animacji, w których będzie realizowany projekt, pierwszych testów animacji oraz realizacja pilotażowego odcinka serialu.  Tytuł roboczy odcinka 1 to : ,, Szczęście miał Kajko, lecz Kokosz zje jajko” / ,,Smocze jajo”. Obecnie w studio trwają prace literackie tj. są tworzone pierwsze scenariusze oraz treatmenty do sezonu pierwszego -26 odcinków.

Animacja ma nawiązywać do klasycznej animacji poklatkowej. Projekty plastyczne powstają w oparciu o rysunki mistrza Christy, co jest dla mnie kluczowe przy tej produkcji. Przy realizacji opracowania plastycznego współpracę zadeklarowali już Piotr Bednarczyk, który współpracuje m.in. z wydawnictwem Egmont przy takich tytułach jak Kajko i Kokosz: Nowe Przygody – 2 – Łamignat Straszliwy, Kajko i Kokosz: Nowe Przygody – 1 – Obłęd Hegemona. Piotr ma odpowiadać za scenografię w serialu. Kolejnym twórcą, który zadeklarował współpracę przy opracowaniu plastycznym serialu, a konkretnie przy tworzeniu postaci jest m.in. Sławomir Kiełbus. Artystę wskazał niegdyś sam Christa, jako swojego następcę, dlatego tym bardziej cieszę się z tej współpracy – mówi GordziejukCenię sobie tego twórcę za stylowy rysunek, co dla mnie jest niezwykle ważne. Kreska artystyjest bliska oryginałowi jak twierdzi producentka”

więcej tu; http://www.fundacjakreska.pl/ciekawe/kajko-i-kokosz-bohaterami-serialu-animowanego-znani-scenarzysci-i-kompozytor-muzyki-dolaczyli-do-zespolu-producenta-znamy-nazwiska-i-roboczy-tytul-pierwszego-pilotazowego-odcinka/

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski