Nowe latarnie rozświetlą ulicę Jagiellońską

     Przebudowa oświetlenia zachodniej strony ulicy Jagiellońskiej jest już mocno zaawansowana. Ustawiono część nowych słupów oświetleniowych, zamontowano  fundamenty pod kolejne słupy. Nowe latarnie to uzupełnienie prac prowadzonych po wschodniej stronie ulicy, gdzie w ramach budowy drogi rowerowej również wyremontowano oświetlenie.

„Nowe latarnie zaświecą na odcinku od ronda Starzyńskiego do trasy S8. Sukcesywnie usuwamy stare żelbetowe i stalowe słupy. Nowa instalacja to nowoczesne sterowanie i okablowanie, w sumie ponad 7 tys. metrów kabli.

Wzdłuż jezdni pojawi się 75 słupów o wysokości 12 metrów (wraz z oprawami sodowymi). Drogę boczną oświetlą słupy z oprawami LED, a chodniki 53 słupy o wysokości 5 metrów (również z oprawami LED). Doświetlimy też przejścia dla pieszych. Łącznie zamontujemy 182 nowoczesne oprawy oświetleniowe.

Latarnie po zachodniej stronie ul. Jagiellońskiej to uzupełnienie obecnie prowadzonych prac w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Po wschodniej stronie ulicy powstała droga dla rowerów, nowe chodniki i oświetlenie.

Prace po zachodniej stronie drogi zakończą się w najbliższych miesiącach.” – pisze ZDM

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski