Trzaskowski liderem z 43% poparciem wśród warszawiaków?

       Rafał Trzaskowski ma największe szanse na wygraną w wyborach na prezydenta stolicy – tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Kantar Public. Różnica między kandydatem Koalicji Obywatelskiej a znajdującym się na drugim miejscu Patrykiem Jakim wynosi 22 proc.

Wśród ogółu ankietowanych największym poparciem cieszył się Rafał Trzaskowski, zdobywając 43 proc. Drugą pozycję zajął Patryk Jaki z poparciem 21 proc., a trzecią – Jan Śpiewak z ośmioma procentami. Przy czym przypomnijmy, że Śpiewak oficjalnie swojego startu nie potwierdził. Kandydat jego stowarzyszenia oraz Razem, Zielonych i Inicjatywy Polskiej, z którymi Śpiewak zawiązał koalicję ma być znany na początku lipca.

Na kolejnych miejscach sondażu znaleźli się: Andrzej Celiński (6 proc.), Marek Jakubiak jako kandydat ruchu Kukiz’15 (4 proc.), Janusz Korwin-Mikke (3 proc.) i na końcu Piotr Ikonowicz z Ruchu Sprawiedliwości Społecznej, Jacek Wojciechowicz i Justyna Glusman, którzy zdobyli po jednym procencie poparcia. Stawkę zamknął kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego Jakub Stefaniak, który zanotował zerowe poparcie.

(Kantar, PAP, TVN)

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski