17 czerwca 1992 r.w Warszawie otwarto pierwszą w kraju restaurację sieci McDonald’s.

    17 czerwca 1992 roku w centrum Warszawy, w legendarnym Sezamie przy skrzyżowaniu Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej, rozpoczęła działalność pierwsza restauracja McDonald’s w Polsce. Złota litera M nie była wówczas jeszcze symbolem niezdrowego stylu życia. Polacy byli spragnieni kolorowego świata, a hamburger, podobnie jak Coca-Cola, pachniały Zachodem.

To był absolutny hit!

Pierwsi goście McDonald’sa ustawili się tego czerwcowego poranka w ogromnych kolejkach, w eleganckich ubraniach. W uroczystości otwarcia wzięli udział m.in. Jacek Kuroń (przecinał wstęgę), Agnieszka Osiecka (zostawiła wpis w księdze pamiątkowej), Kazimierz Górski czy Zygmunt Broniarek. Policja pilnowała porządku jeszcze przez kilka dni.

Big Mac kosztował wtedy 25 tys. zł, frytki 10 tys. zł, a Coca-Cola 11 tys. zł. To oczywiście ceny sprzed denominacji.


W dniu inauguracji restaurację odwiedziło ponad 45 tysięcy osób. Tego dnia padł rekord świata w ilości dokonanych transakcji w dniu otwarcia, było ich aż 13 304. W podstawowym menu restauracji znalazł się: hamburger, podwójny hamburger, cheeseburger, podwójny cheeseburger, Big Mac, frytki, napoje, lody i koktajle mleczne. W październiku menu wzbogacono o słodką nowość: ciastko na gorąco Apple Pie. Druga restauracja Mc Donald’s została otwarta w Al. Jerozolimskich nieopodal sklepu Ikea, a trzecia, w centrum Katowic, przy ul. Stawowej.


 

Kto nie zawitał w progach pierwszego McDonald’sa w kraju, ten już tego nigdy nie zrobi. 1 października 2014 roku legendarna placówka została zamknięta i przeznaczona do rozbiórki wraz z całym budynkiem Sezamu.

za; http://biznes.onet.pl/gielda/wiadomosci/pierwszy-mcdonald-s-w-polsce-otwarto-25-lat-temu/519tjp

Portal Warszawski

Wspieraj niezależne warszawskie media.

Dzięki Tobie możemy pełnić naszą misję

Konto do wpłat: 61102049000000890231388541

w tytule wpłat: Darowizna

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły