Czy kamienica „Pod Skarabeuszami” jest dewastowana celowo?

    Niestety. kamienica pod Skarabeuszem znów musi czekać kolejny rok z remontem.

    Od lat miasto prowadzi program dofinansowania rewitalizacji zabytków, które należą do właścicieli prywatnych, a sami nie są w stanie udźwignąć kosztów remontu.

    Tak i tez było w tym przypadku kamienicy zwanej „Pod Skarabeuszami” mieszczącej się przy ul. Puławskiej 101, vis a vis parku Orlicz – Dreszera.  Miejski konserwator zabytków dwa razy wnioskował, aby ten zabytek objąć tym programem, w roku 2016 i roku 2017. W tym roku również właściciel (imię nazwisko znane redakcji) nie dostanie dotacji, bo po raz kolejny nie dostarczył na czas kompletu potrzebnych pozwoleń.

    Historia Domu pod Skarabeuszami sięga lat 30. XX wieku. Willa została wybudowana dla przedwojennego wiceprezydenta stolicy Władysława Malinowskiego. Wcześniej działkę tę zajmowały typowo wiejskie zabudowania: drewniana chałupa i budynki gospodarcze. Dom zaprojektował architekt Adolf Inatowicz Łubiański, który wraz z Władysławem Malinowskim studiował na Politechnice w Rydze. Obaj na początku XX wieku należeli do korporacji studenckiej Arkonia, której celem było m.in. podkreślenie odrębności polskiej grupy. (GW)

Sami nie wiemy w co właściciel gra. Byliśmy, i nadal jesteśmy zaangażowani w to aby tę kamienicę uchronić od wyburzenia, ba, zostaliśmy niejako namaszczeni do tego przez właściciela nieruchomości. Teraz kiedy dwukrotnie nie dostarczył prostych dokumentów, zaczynamy podejrzewać, że czeka na powolną śmierć obiektu. Na nasze miale też nie odpowiada…
     W końcu grunty w tej części Mokotowa są wszakże bardzo drogie…
Jako, że jesteśmy Zaniepokojeni tą sprawą wyślemy zapytanie do MWZK w sprawie kontroli budynku.

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski